Kobieca sesja zdjęciowa- zobacz jakie masz opcje sesji do wyboru


Kobieca sesja zdjęciowa na pierwszym miejscu stawia kobietę. Ona gra tu pierwsze skrzypce. Jest najważniejszym bohaterem planu zdjęciowego. Fotografia kobieca może mieć różny charakter od kobiecej sesji wizerunkowej po sesję prywatną. Ta z kolei może mieć bardziej oficjalny styl (sesja portretowa) lub też całkowicie prywatny (sesja sensualna).

Fotografia kobieca to nie tylko piękne zdjęcie przedstawionej na nim kobiety. W moim przekonaniu to również przemiana. Taka sesja jest metamorfozą. Kobieta może w końcu zobaczyć to  o czym mówią jej inni: że jest po prostu piękna.

Kobieca sesja portretowa

Kobieca sesja portretowa to taki typ sesji podczas której skupiamy się głównie na portretach. Tworzy się wówczas typowe zdjęcia portretowe, gdzie fotograf dba o to, abyś była ładnie upozowana, aby podkreślić Twoje atuty. Podczas sesji fotograf najczęściej pomaga Ci odpowiednio ułożyć twarz, dłonie, oczy. powie Ci gdzie patrzyć.

Taka kobieca sesja zdjęciowa może odbyć się w różnych miejscach. Mogą być one wykonane na tłach w studiach jak i  też odbyć się w jakimś ładnym wnętrzu: twoim domu, kawiarni, apartamencie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sesja odbyła się w plenerze, jeżeli akurat jest to dla Ciebie ważne.  

 

Kobieca sesja portretowa rezultat

Sesja kobieca- Beauty/Glamour

To rodzaj sesji w którym główna rolę gra jak nazwa wskazuje “piękno”. Nie znaczy to wcale, że na taką sesję mogą zdecydować się tylko “ładne” kobiety. Chodzi tu głównie o pokazanie osoby w pięknym makijażu  i ładnej fryzurze. Nie ma tu przypadku.  Zaryzykowałabym stwierdzenie, że sesja portretowa w wersji glamour (piękne suknie, makijaż, fryzura) jest takim odpowiednikiem sesji beauty dla większości pań. 

Zmysłowe sesje kobiece

Sesja buduarowa

Nazwa tej sesji wiąże się ze słowem buduar, który kiedyś oznaczał pokój pani domu. Co więcej, był on ściśle związany z kobietą- to była jest osobista przestrzeń. Dzisiaj mianem fotografii buduarowej ogólnie określa się sesję w której kobieta fotografuje się przeważnie w bieliźnie czy nago. Dlatego z założenia odbywa się ona w sypialni i jest bardzo prosta w charakterze: pani domu prywatnie w zaciszu swojego pokoju.

 

Jednak taka sesja nie oznacza wcale wyuzdania. Nie musi też mieć kontekstu erotycznego. Może mieć bardzo elegancki charakter, ale zdecydowanie pokazuje więcej ciała niż sesja portretowa. 

 

Zdjęcie kobiety z kobiecej sesji sensualnej

Sensualna sesja zdjęciowa

Nazwa sensualna sesja kobieca używana jest wymiennie z sesją buduarową. Zatem, sensualna czyli właśnie zmysłowa, w której większą uwagę skupiamy na kobiecości i zmysłowości.  Przeważnie wykonywana jest w bieliźnie, ale nie jest to konieczność. Chodzi tu bardziej o nastrój sesji i jej zamysł niż widoczną „goliznę” na zdjęciu.

Kobieca sesja biznesowa i wizerunkowa

Sesja biznesowa to taki typ sesji, który można podzielić na typowe zdjęcia biznesowe tzw. headshot i zdjęcia wizerunkowe. Headshot to typowe zdjęcie popiersia – takie, które pokazuje naszą twarz (do CV, na strony korpo, avatar). Natomiast sesja wizerunkowa  ma za zadanie pokazać osobowość i biznes fotografowanej osoby.   Przeważnie odbywa się ona w jakiś fajnym miejscu (kawiarnia, biuro, wyposażone studio). To nie suche zdjęcie, ale też niejako tożsamość wyrażona poprzez fotografie.

Kobieta u jej kobieca sesja wizerunkowa

Akt

Akt i jego sposób fotografowania wywodzi się jeszcze z malarstwa. Akt to pewien sposób pokazania nagiego ciała. Fotograf podkreśla kształty kobiety, bawiąc się światłem i cieniem. Dzięki odpowiedniemu dobraniu oświetlenia pewne elementy są ukrywane, a inne podkreślane. Często akt wykonuje się w czerni i bieli, co jeszcze bardziej podkreśla kształt fotografowanego ciała. Oczywiście to tylko wytyczne, gdyż każdy fotograf mając za zadanie wykonanie aktu podejdzie to niego inaczej. 

Kobieca sesja ciążowa

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Szczególnie ta pierwsza wyczekana. Dlatego zamieściłam ten typ sesji kobiecej tutaj, gdyż znów kobieta gra tu pierwsze skrzypce. Ciążowa sesja fotograficzna może mieć różny charakter: może odbyć w domu, w studio, w plenerze. Także, może być naturalna lub w stylu glamour. Więcej na temat typów fotografii kobiecej ciążowej znajdziesz w tym WPISIE

Kobieta podczas sesji kobiecej ciążowej

Kobieca sesja zdjęciowa - Miejsce sesji

Każda z tych kobiecych sesji zdjęciowych może odbywać się w wybranych przez Ciebie miejscach. Ważne jest, aby dowiedzieć się czy wybrany przez Ciebie fotograf wykonuje sesje np. w studio (bo nie każdy fotograf je posiada). Oto cztery najpopularniejsze miejsca.

Sesja kobieca w plenerze

Kobieca sesja plenerowa oznacza sesję na zewnątrz. Może to być park, las, sesja kobieca w lesie, sesja nad morzem czy na plaży itp. Dzięki temu, że jest na zewnątrz dużo łatwiej o urozmaicenia jeśli chodzi o tło. Jeśli chodzi o minusy, to musisz tutaj brać pod uwagę takie czynniki jak pogoda, światło, komary itp.

Warto także wziąć pod uwagę fakt, czy taka sesja będzie komfortowa dla Ciebie. To znaczy, że gdy wymarzysz sobie sesję w plenerze i myślisz zmieniać stroje, musisz brać pod uwagę fakt, że przebieranie się może być uciążliwe.

Sesja kobieca w domu

Sesja kobieca w domu wykonywana jest u Ciebie w domu, mieszkaniu. Najczęściej dotyczy to intymnych sesji kobiecych, ale też naturalnych sesji ciążowych. Sesja w domu pozwala na swobodne czucie się podczas sesji i nie trzeba aż tak wiele, w przypadku zmysłowej sesji wystarczy łóżko a do tego salon z kanapa czy fotelem.

Sesja kobieca w studio

Sesja studyjna kobieca, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się w studio. Tak więc, fotograf może mieć własne studio lub wynająć je na czas sesji.

W studio nie ogranicza Cię pora dnia ani pogoda. Podczas sesji studyjnej fotograf korzysta z teł fotograficznych. Może mieć też zaaranżowane studio, które przypomina sypialnię (sesje buduarowe) albo salon. Dzięki temu możesz mieć zdjęcia stylizowane na tłach, ale też takie naturalne.

kobieca sesja zdjęciowa w studio Krystyna Sudoł Fotografia
Kobieca sesja zdjęciowa w studio

Sesja kobieca w apartamencie

W apartamencie najczęściej odbywają się kobiece sesje buduarowe, czy też kobiece sesje sensualne. Co więcej, apartament wynajmuje się też w przypadku sesji sensualnych dla panien młodych. Sesję kobiecą w apartamencie można wykonać również jeżeli chodzi o sesje wizerunkowe jeżeli zależy Ci na ładnym wnętrzu,

W swoim studio wykonuję kobiece sesje portretowe i kobiece sesje buduarowe lub sensualne. Pracuję w małym studio w Wieliczce koło Krakowa. Jeżeli jesteś zainteresowana możesz zerknąć na moje portfolio.