SESJA SENSUALNA Co powinnaś wiedzieć przed sesją

Poniższy wpis dotyczy paru rzeczy, nad którymi warto się zastanowić przed sesją sensualną. Taka intymna sesja kobieca jest niesamowitym wydarzeniem podczas którego możesz na nowo odkryć swoją kobiecość. Nie jest to jedynie sesja kobieca w bieliźnie, ale wyjątkowa podróż w stronę akceptacji swojego ciała.

Sesja sensualna co powinnaś wiedzieć

Jak chciałabyś zostać sfotografowana?

To pytanie dotyczy Twoich preferencji i tego co wizualnie Ci się podoba. Czy wolałabyś delikatną sesję? A może nieco odważniejszą – taką z pazurem? Czy podobają Ci się jasne, delikatne zdjęcia czy też wolisz bardziej nastrojowe, ciemniejsze zdjęcia.

Określenie tego czego chcesz, pozwoli Ci z większa świadomością szukać  fotografa, który specjalizuje się w takich zdjęciach. 

Sesja sensualna fotograf

Kiedy będziesz wiedziała czego chcesz, pora zacząć szukać fotografa od sesji sensualnych. Zwróć uwagę na jego zdjęcia. Czy taki styl Ci się podoba ? Jeśli spodoba Ci się portfolio, zadzwoń do tej osoby, lub umów się na bezpłatną konsultację (jeśli ten fotograf kobiecy oferuje taką usługę) i porozmawiaj z nią.

To ważne, gdyż dzięki temu nieco lepiej ją poznasz i zobaczysz czy to ktoś z kim mogłabyś współpracować. Taka sesja to intymne wydarzenie więc ważne, abyś czuła się bezpiecznie na sesji.

Nie musisz być modelką

 Kobiety w moim portfolio  nie są profesjonalnymi modelkami. Chociaż mogą tak wyglądać, to “normalne’ kobiety jak Ty i ja.

To kobiety, którym wydaje się, że są niefotogeniczne i źle wychodzą na zdjęciach. Niesamowite prawda? Komuś kto patrzy z boku, wydaje się, że to piękne kobiety, a właśnie “ta modelka” przed przyjściem na sesję twierdziła, że się nie nadaje.

One również miały swoje obawy, bały się, że będą wiedziały jak pozować, że ich twarz będzie głupio wyglądać, że nie będą wiedziały co  zrobić z rękami.

Dlatego ja pomogę Ci podczas sesji. Będziesz wiedziała gdzie patrzeć, gdzie trzymać ręce i stopy, jaki wyraz twarzy wybrać. Nie, nie powiem Ci “bądź seksi”. Zajmę się Tobą. Tylko mi zaufaj.

Wybierz garderobę zwracając uwagę na to co w sobie lubisz

Dużo kobiet wybiera garderobę na zasadzie: w tym ukryję to i to, czego nie lubię. Ok, to jest ważne, aby wybrać tak garderobę, aby zakrywała pewne nielubiane elementy.

Jednak wolałabym, abyś skupiła się tym razem bardziej na tym: co w sobie lubię- co chcę podkreślić, co jest we mnie piękne.

Ok, ok. Już słyszę, że mówisz – nic w sobie nie lubię. Nie wierzę w to. Zawsze jest jedna mała rzecz, którą możesz znaleźć. Choćby rzęsy, czy włosy, czy ramiona. Czy kostki u stóp ( możesz wybrać piękne szpilki, które podkreślą Twoje zgrabne kostki.) I pamiętaj, masz wybrać taki strój, w którym będziesz czuła, że super wyglądasz. Wewnętrznego krytyka wyślij na wakacje na ten czas.

Wpis : SESJA BUDUAROWA – CO UBRAĆ

Sesja sensualna Kraków

Sesja sensualna- co powinnaś wiedzieć to, fakt że Twoje zdjęcia są tak prywatne jak sobie życzysz.

To, że widzisz zdjęcia kobiet na mojej stronie nie znaczy, że Ty też tu będziesz. Pokażę Twoje zdjęcia jedynie wtedy kiedy Ty będziesz tego chciała. Twoja sesja – Twoje zdjęcia.

Może też być tak, że pewne zdjęcia będziesz chciała pokazać a inne pozostaną tylko do widoku Twoich oczy czy przyjaciółek, czy też męża. Nie stosuję żadnych tricków: nie żądam wyższej ceny za sesję, jeśli Twoje zdjęcia mają pozostać nieopublikowane.

Upewnij się, że fotograf którego wybierzesz uszanuje Twoje prawo do prywatności.

Idealne ciało na sesję kobiecą …

to Twoje ciało. Bez ściemy. Wychodzę z założenia, że w tym momencie każda z nas ma takie ciało, a nie inne. Nie jesteśmy swoim ciałem tylko czymś znacznie więcej.

W ogóle nie rozumiem, jak to się dzieje, że “prawidłowym” ciałem jest ciało lalki Barbie. Szczerze, rozejrzyj się wokoło i powiedz mi, ile kobiet, które widzisz wokół siebie ma taką figurę? Ponad 90% kobiet jest zwykłymi, normalnymi kobietami, których waga może wahać się w zależności od tego w którym dniu cyklu są, czy na jakim etapie swojego życia. Naprawdę, już chyba pora przestać sobie dokopywać za to jak się wygląda.

sesja sensualna co powinnaś wiedzieć Kraków

Ta sesja jest przede wszystkim dla Ciebie

Ok, może myślisz, że sesja to będzie dobry prezent dla twojego partnera na sesję. Tak, może tak być. Jednak pamiętaj, że ta sesja ma być głównie dla Ciebie. Prezent jest pięknym efektem ubocznym.

To Ty będziesz na tych zdjęciach. To Tobie ta sesja ma dać poczucie, że dobrze wyglądasz w swoim ciele. Jeśli choćby w małej części, nie robisz tego dla siebie – to zastanów się czy warto to zrobić.

Więcej

Chcesz przeczytać podobne wpisy do „sesja sensualna co powinnaś wiedzieć” zapraszam niżej do przeglądnięcią pozostałych artykułów  w tym temacie.

Sesja kobieca w koszuli

Sesja kobieca w studio

DARMOWY PORADNIK "BIELIZNA NA SESJĘ"

Przygotowałam dla Ciebie poradnik z linkami do stron z bielizną damską. Cała praca wykonana za Ciebie. Bielizna podzielona jest kategoriami (body, gorsety, pończochy, plus size). Tylko przeglądnąć i wybrać te najpiękniejsze na swoją sesję.

POBIERAM PORADNIK