FAQ

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania na temat sesji

NIE JESTEM MODELKĄ. NIE UMIEM POZOWAĆ. CZY TO PROBLEM?

To żaden problem. Nie musisz być fotogeniczna. Ja fotografuję zwykłe kobiety, które nie mają doświadczenia przed obiektywem. Podczas sesji pomagam Ci od początku do końca. Powiem Ci jak się ustawić, jak ułożyć ręce, gdzie popatrzyć, nawet jak wygiąć palce u stóp. Moim zadaniem jako eksperta jest przeprowadzić Cię przez ten proces. Po to mnie zatrudniasz, abym Ci pomogła. Po prostu zaufaj mi i rozmawiaj ze mną.

JAKIE STYLIZACJE MAM WYBRAĆ DO SESJI?

Najważniejsza zasada jest taka: wybierz to w czym czujesz się seksownie i pewnie siebie. Nie ma tu dobrych odpowiedzi: może to być body, zestaw bielizny czy też Twoja ulubiona sukienka czy szlafrok. Tak czy inaczej, po ustaleniu daty i uzgodnieniu warunków współpracy otrzymasz ode mnie poradnik dotyczący bielizny, oraz videoporadnik, który zawiera mnóstwo podpowiedzi na co zwrócić uwagę wybierając bieliznę. 

GDZIE WYKONYWANA JEST SESJA?

Sesja wykonywana jest w moim przytulnym studio na granicy Kraków-Wieliczka (tuż przy zjeździe z autostrady) przy ul. Ochota 17f. Studio jest specjalnie przygotowane do takich sesji. Zdjęcia ze studia możesz obejrzeć tutaj. Mam takie meble, które łatwo przestawić i dostosować do potrzeb. Mam też tła fotograficzne, które wykorzystuję do portretów/sesji wizerunkowych/ zdjęć w stylu minimalistycznym. 

CZY MOGĘ PRZYJŚĆ Z KIMŚ NA SESJĘ?

Moje studio nie jest na tyle duże, aby ktoś mógł swobodnie czekać na Ciebie. Najczęściej pracuję jeden na jeden. Bywa tak, że osoby towarzyszące przychodzą z klientką, upewniają się, że jest bezpiecznie, a następnie wracają jak sesja się skończy. 

MAM OBAWY W ZWIĄZKU Z TYM JAK WYGLĄDAM. CZY MOJE PROBLEMATYCZNE STREFY ZOSTANĄ UKRYTE?

W sumie taka sesja sensualna nie jest po to, aby ukrywać, ale pokazywać. Jednak rozumiem, że czasem nie zawsze nam po drodze z pewnymi partiami ciała. Odpowiadając na pytanie: jeśli powiesz mi, że wolisz nie eksponować jakiejś partii ciała to postaramy się, aby nie grała pierwszych skrzypiec na zdjęciach. Dużo można osiągnąć używając odpowiedniej stylizacji, która pozwoli Ci poczuć się pewnie. 

CO Z MAKIJAŻEM/FRYZURĄ?

Istnieje możliwość wykonania makijażu i fryzury. Współpracuję z makijażystką, która maluje moje klientki jak i pomaga im z fryzurą jeśli jest taka potrzeba. Makijaż wykonuje Ania, nie daleko mojego studia. Jeśli nie masz pomysłu jaki chcesz makijaż wykonać, Ania z pewności zaproponuje Ci coś fajnego. Fryzura jest opcją dodatkową i nie musi być wykonana. Najczęściej wykonujemy delikatne loki, Jeśli robisz sobie sama włosy pamiętaj, aby przyjść już z ułożonymi włosami. 

OBAWIAM SIĘ TEGO CZY NIE ZOSTANĘ ZBYTNIO WYRETUSZOWANA.

Podczas współpracy kieruje się Twoim zdaniem. Nie robię zbyt mocnego retuszu. Nie do końca podoba mi się skóra, która wygląd jak plastik czy kobieta 50 letnia bez jednej zmarszczki. Usuwam pewne niedoskonałości, wyrównuję koloryty, usuwam przebarwienia. Nie usuwam zmarszczek wokół oczu, bo to cała skarbnica twoich uśmiechów i Twojego doświadczenia. Jednak jeśli masz jakieś prośby - wysłucham ich. 

CZY MOJE ZDJĘCIA POJAWIĄ SIĘ NA TWOEJ STRONIE LUB W SOCIAL MEDIACH?

Twoje zdjęcia są tak prywatne jak sobie tego będziesz życzyć. Z założenia nie publikuje niczego bez zgody. Wszystkie zdjęcia, które są na mojej stronie publikowane są za zgodą. Po sesji pokaże Ci zdjęcia, które miałabym ochotę opublikować, i wtedy możesz się zgodzić lub nie, albo wyrazić zgodę na publikację jednego czy dwóch zdjęć. Czasem panie pozwalają np. na publikację zdjęć w moich albumach pokazowych lub tylko na stronie www. 

JAK MOGĘ PRZYGOTOWAĆ SIE DO SESJI?

Po tym kiedy ustalimy datę sesji i zgodzimy się co do zapłaty za sesję podeślę Ci 3 poradniki oraz maile, w których przybliżę Ci jak przygotować się do takiej sesji. Jeśli coś będzie niejasne, będziesz miała pytania możesz śmiało do mnie pisać czy dzwonić a ja odpowiem na Twoje pytania i rozwieję wątpliwości. 

JESTEM ZDECYDOWANA. JAKI JEST NASTĘPNY KROK?

Następny krok to napisanie do mnie i wybranie daty. Dobrze, abyś zapoznała się z pełnym cennikiem, co pozwoli Ci uniknąć zaskoczenia. Po wyborze daty i ustaleniu płatności przechodzimy do planowania Twojej sesji. Podeślę Ci ankietę dotyczącą sesji, poradniki i działamy. 

CHCIAŁABYM DROŻSZY PAKIET. CZY MOGĘ ROZŁOŻYĆ PŁATNOŚĆ NA RATY?

Nie ma problemu. Możemy porozmawiać o dogodnym systemie płatności. Ważne jest, abyś wiedziała, że zarówno produkty jak i pliki otrzymasz dopiero wtedy kiedy zostanie uregulowana cała płatność. 

JAK OTRZYMAM MOJE PRODUKTY I PLIKI?

Pliki cyfrowe przesyłam drogą internetową za pomocą wetransfer po otrzymaniu końcowej wpłaty. Pliki pakuję jako zip i zabezpieczam hasłem. Pliki przesyłam transferem na podanego maila a sms-em lub messengerem podsyłam Ci hasło do rozpakowania plików. To takie podwójne zabezpieczenie. 

Jeśli chodzi o produkty, to możesz je odebrać osobiście, umawiając się ze mną w studio. Mogę je też wysłać za pomocą InPost na wskazany paczkomat po wniesieniu standardowej opłaty za usługę InPost (obecnie 16,90 zł).

CZY MOGĘ PRZEŁOŻYĆ SESJĘ NA INNY TERMIN?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. W moim studio można jednorazowo bezpłatnie przełożyć sesję z zachowaniem minimum  48 -godzinnego terminu w nagłych przypadkach. jeśli wcześniej wiesz, że nie dasz rady przyjść w uzgodnionym terminie proszę o jak najwcześniejszą informację. 

W przypadku, kiedy drugi raz będziesz chciała przełożyć sesję obowiązuje dodatkowa opłata. 

JAKA JEST POLITYKA ZWROTÓW?

Ze względu na mocno indywidualną naturę tej usługi zwroty nie przysługują. Jeśli zdarzy się tak, że żadne ze zdjęć z sesji nie spodoba Ci się masz możliwość wykonania ponownej - darmowej sesji u mnie. 

Przyjmuję reklamację dotyczącą wadliwie wykonanych produktów. Dotyczy to uszkodzeń, błędów drukarskich i popełnionych z mojej winy. każdy produkt sprawdzam po otrzymaniu i nie powinno dojść do takich uchybień, jednak nigdy nie można być pewnym na 100 %. 

W przypadku albumów projekt podsyłam Ci do akceptacji zanim go wydrukuję, więc nie można potem reklamować ułożenia czy zdjęć, które się w nim znalazły. 

W JAKI SPOSÓB DO CIEBIE DOJADĘ?

Jeśli poruszasz się samochodem nie powinno być żadnego problemu. Najpierw jedziesz na makijaż a potem przyjeżdżasz do mnie do studia (ok 7 minut samochodem od MUA). Pod studiem jest parking, czasem brak miejsc na nim, ale powiem Ci gdzie zaparkować  

Jeśli poruszasz się komunikacją to jedzie do Wieliczki parę autobusów miejskich. Wówczas musisz dotrzeć do makijażystki a potem ja podjeżdżam i zabieram Cię swoim niebieskim samochodem do studia. 

KIEDY I JAK WYBIERAM ZDJĘCIA PO SESJI?

To żaden problem. Nie musisz być fotogeniczna. Ja fotografuję zwykłe kobiety, które nie mają doświadczenia przed obiektywem. Podczas sesji pomagam Ci od początku do końca. Powiem Ci jak się ustawić, jak ułożyć ręce, gdzie popatrzyć, nawet jak wygiąć palce u stóp. Moim zadaniem jako eksperta jest przeprowadzić Cię przez ten proces. Po to mnie zatrudniasz, abym Ci pomogła. Po prostu zaufaj mi i rozmawiaj ze mną.

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Napisz do mnie i porozmawiajmy!

FOTOGRAFIA KOBIECA:
SENSUALNA, PORTRETOWA,
CIĄŻOWA I WIZERUNKOWA

Kraków/Wieliczka
609 655 184

copyright @ Krystyna Sudoł Fotografia 2024