JAKA BIELIZNA DO SESJI CIĄŻOWEJ JEST NAJLEPSZA?


Zatem zdecydowałaś się na sesję ciążową. Teraz pojawi się pytanie : Jaka bielizna do sesji ciążowej jest najlepsza.  Zadam Ci parę pytań, które mam nadzieję pomogą Ci dokonać dobrego wyboru. 

ZADAJ SOBIE TE PYTANIA:

1. Jaką rolę ma pełnić ta bielizna?

Czy bielizna, którą założysz ma pełnić funkcję tylko bieliżnianą czyli zakrywająco-podtrzymującą czy też tzw. dekoracyjną? Jeżeli planujesz fotografować się się w bieliźnie to warto, aby była ona nieco bardziej dekoracyjna i ciekawsza niż zwykły gładki stanik. No chyba, że akurat pasuje Ci minimalistyczny styl np. rozpięte dżinsy plus gładki stanik. 

2. Jakie sukienki będą wykorzystywane podczas sesji?

Jeżeli podczas sesji będą wykorzystywane sukienki z odkrytymi ramionami czy bez ramiączek zdecydowanie polecam stanik bardotkę. Ładnie kształtuje biust i będzie go odpowiednio podtrzymywał. Jeżeli chodzi o kolor to najlepszy będzie cielisty. Będzie dobrze wyglądał po białymi sukienkami, przeźroczystymi i tak samo ciemnymi. Ten kolor będzie zdecydowanie uniwersalny.

Jeżeli sukienki lub bidy będą miały zabudowane ramiona, gdzie nie będzie widać ramiączek spokojnie możesz wykorzystać biustonosz z ramiączkami. 

bielizna do sesji ciążowej - biustonosz typu bardotka

Zdjęcie pochodzi ze strony https://valetta.pl/collections/biustonosze-typu-bardotka

Jeżeli chodzi o majtki to dobrze sprawdza się gładkie stringi –  kiedy do zdjęć wykorzystane będą obcisłe sukienki – nie będzie widać odbijających się koronek, ani nie będą przebijały przez sukienkę. Dobrze sprawdzą się też pod body. Majtki do sesji mogą być wysoko wycięte – bo wtedy upewnisz się, że nic nie będzie wystawać bokami.

3. Czy planujesz sfotografować się w samej bieliźnie?

Jeżeli planujesz sfotografować się w bieliźnie to warto zastanowić się jaki miałaby być to styl. Jak napisałam w punkcie pierwszym możesz chcieć, aby zdjęcie było w minimalistycznym klimacie. Jeśli jednak chciałabyś ładniejszą bieliznę, to warto mieć coś bardziej wyszukanego. Tutaj można też zaszaleć kolorem i strukturą czyli np. koronką.  

 

Jeżeli myślisz o rozbieranym zdjęciu, ale nie za bardzo chcesz stawać nago przed fotografem, cieliste cienkie i malutki stringi sprawdzą się doskonale. Zakryją miejsce intymne, nie będziesz czuła się naga, a dobry fotograf powinien poradzić sobie z retuszem cienkiego sznureczka na biodrze. 

4. Jaki masz biust?

To ważne pytanie w kontekście tego jak bardzo musi on być podtrzymywany. Jeżeli jest ciężki musisz sprawdzić czy bardotka go utrzyma. Jeżeli nie, lepiej sprawdzi się biustonosz na ramiączkach. Wtedy trzeba dobrać stylizacje, które pozwolą ukryć ramiączka od biustonosza. 

SPRAWDZONY WYBÓR

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o bieliznę do sesji ciążowej będzie dobrze dopasowana cielista bardotka i stringi w tym samym kolorze. Dają one duże możliwości i są uniwersalne.

Czy cielisty biustonosz z ramiączkami się nie sprawdzi? Zdarzało mi się fotografować panie z biustonoszem z odpinanymi ramiączkami. Jeżeli jest to biustonosz typu bardotka to ok, zda egzamin. Natomiast klasyczne biustonosze, które mają wydłużony kształt w okolicy pachy trzeba nieco upchnąć pod sukienkę. Tworzy się tutaj uwypuklenie, które nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Owszem można to usunąć  w post produkcji, ale jest to trudniejsze i nie zawsze ładnie potem wygląda. 

bielizna do sesji ciążowej - zły wybór

Jeśli myślisz o tym, aby sfotografować się w bieliźnie, możesz zabrać ze sobą drugi komplet na zmianę. Tutaj możesz zaszaleć z kolorem, strukturą. Może to być równie dobrze i sportowa fajna bielizna jeśli akurat takie jest Twoje życzenie. 

PSSSST

Jeśli już wiesz jaką bieliznę do sesji ciążowej założysz to może zainteresuje Cię jeszcze artykuł o tym w co możesz się ubrać na sesję ciążową (<– kliknij).  Zapraszam 🙂

CHCESZ UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI?

Wykonuję sesje ciążowe zarówno w studio jak i w plenerze. Fotografuję w studio w Wieliczce koło Krakowa. Zapraszam Cię do zajrzenia do portfolio i zapoznania się z cennikiem.

Portfolio