Jaką sesję ciążową wybrać?

Myślisz o sesji, ale ciągle nie wiesz jaką sesję ciążową wybrać? Mam nadzieję, że czytałaś już poradnik o ogólnej charakterystyce typów sesji ciążowej i jakie są plusy i minusy każdej z tych sesji. Jeżeli ciągle się wahasz przeczytaj może poniższy artykuł, które może jeszcze bardziej rozjaśni Ci wątpliwości. Tak naprawdę odpowiedź należy do Ciebie, gdyż Ty wiesz co lubisz a czego nie, co jesteś w stanie znieść a czego nie tolerujesz. Przyjrzyjmy się na spokojnie paru opcjom.

Kiedy sesja w studio?

Jeżeli zachwycają Cię zdjęcia ciążowe gdzie doskonale widać sylwetkę i zdjęcia są zdecydowanie półnagie i nagie to zdecydowanie powinnaś wybrać studio. Wszelakie zawijanie w materiały, zdjęcia w body czy kostiumach kąpielowych lepiej zrobić w studio. W plenerze też się da, ale warunki będa zdecydowanie mniej komfortowe. W studio natomiast pracujesz Ty, fotograf i czasem asystent/ka. Jesteś w bezpiecznym środowisku, masz dostęp do miejsca w którym się przebierzesz lub rozbierzesz. W plenerze trzeba by znaleźć takie miejsce gdzie czułabyś się komfortowo i raczej nie natknęlibyście się na przypadkowe osoby (no chyba, że nie masz z tym problemu). Poza tym w studio nie grozi Ci wiatr, deszcz i zimno.

Jeżeli  z kolei wolisz zdjęcia bardziej naturalne, swobodne to dobrym pomysłem będzie plener- tutaj wystarczy ładna sukienka, nawet i bez makijażu będziesz dobrze wyglądać. Tematem będziesz Ty, Twój brzuszek i natura wokół.

jaką sesję ciążową wybrać?

Jak chcesz się ubrać na sesję?

Jeżeli chodzi o wybór strojów to musisz zastanowić się czy tiule, suknie z cekinami i wieczorowe będą wyglądały naturalnie w plenerze: czy podoba Ci się to. Bo jeżeli Twoim założeniem jest zdjęcie w pięknej wieczorowej kreacji to według mnie lepiej to wygląda w studio niż  w plenerze. Plener tym samym nie oznacza, że masz się ubrać na szaro-buro i nudnie. Jednak tutaj dużo lepiej będzie wyglądała inna sukienka: bardziej swobodna w sensie nie wieczorowa. Opcji jest wiele: naturalne tkaniny, tiule, sukienki maksi i ¾, styl naturalny, styl boho. 

 

Z kolei jeżeli marzysz, aby mieć piękne zdjęcia portretowe, które podkreślą Twoją kobiecość, pragniesz ubrać się właśnie w suknie których na co dzień nie nosisz, jeżeli pragniesz zrobić sobie makijaż i ułożyć włosy wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się sesja w studio. Nie oznacza to, że decydując się na zdjęcia ciążowe plenerowe nie powinnaś o siebie zadbać. Jednak plener więcej wybaczy, a zdjęcia w studio gdzie jest dobre oświetlenie i z założenia jest to fotografia portretowa już mniej. 

Jeśli nie studio ani plener to...

Z kolei jeżeli w ogóle nie chcesz portretów to warto pomyśleć o fotografii lifestylowej gdzie nacisk jest na reżyserowaną sytuację – tutaj fotograf podpowie co robić, jak się ustawić, nie będzie też nacisku na patrzenie się w obiektyw, a bardziej na naturalną więź i relacje. taka fotografia ciążowa bardzo dobrze sprawdza się kiedy w sesji biorą udział inne osoby; mąż czy dzieci. Pozwala to na uchwycenie relacji, ale też podkreślenie etapu życia w którym jesteś: bycie mamą, żoną i spodziewanie się kolejnego członka rodziny. 

 

Z kolei sesja reportażowa w domu to pomysł dla tych, którzy cenią sobie naturalne fotografie, bez ustawiania, bez specjalnych przygotowań. Do jest dobry wybór dla osób, które mają małe dzieci lub zwierzaki nie nie chcą z nimi podróżować. To też dobry wybór kiedy przyszła mama z powodów zdrowotnych musi pozostać w domu. Można wówczas pomyśleć o sesji domowej lifestylowej. 

Mam nadzieję, że rozjaśniło Ci trochę  w kwestii wyboru rodzaju sesji ciążowej. Jeżeli już wiesz jaką sesję chcesz wybrać nie zapomnij pobrać poradnika : Jak przygotować się do sesji ciążowej, aby pięknie wyglądać na zdjęciach. Znajdziesz tam odpowiedź na pytania: kiedy najlepiej robić sesje ciążową, czy potrzebujesz kupować sukienkę na sesje, czy malować paznokcie i tym podobne kwestie. Jeżeli jesteś zdecydowana na seję zapraszam do kontaktu