Przed Tobą sesja rodzinna? Jak to zrobić, aby nie zwariować, dobrze wybraść i przetrwać sesję z dziećmi? Czytaj dalej i zobacz, że wystarczy trochę jedzenia, dobrego humoru, luzu i dobry fotograf, aby przetrwać sesję rodzinną i całkiem dobrze się przy tym bawić.

 

jak przetrwać sesję rodzinną ?

Nakarm dzieci

Ważne, aby dzieci nie były głodne na sesji. Pusty brzuszek to humorzaste dziecko.

Odpowiednia pora

Pamiętaj o odpowiednim czasie na zdjęcia. Młodsze dzieci lubią mieć określony rytm dnia. Nie planuj sesji tuż przed jedo wieczrną drzemką. Jeżeli sesja jest późno spróbuj położyć je na drzemkę, aby było wypoczęte. Nawet jeżeli potem będzie dużej aktywne. To tylko jedno popołudnie. 

Cierpliwość

Uzbrój się w cierpliwość i podejdź z uśmiechem do sesji. Wybierz fotografa, który ma dzieci – najlepiej kilka, bo będziesz wiedziała, że nic jej/jego nie zdziwi. Będziesz czułą się swobodniej nawet jeśli będziesz uważała, że Twoje dzieci dokazują i się „nie słuchają’. 

Niech dzieci będą dziećmi.

Nie każ dzieciom być grzecznym czy patrzyć się w obiektyw. Fotograf ma doświadczenie w sesjach rodzinnych. Kiedy będzie tego potrzebował powie Wam, żebyście się patrzyli w obiektyw, lub na siebie. Fotograf pracuje na sesjach z różnymi dziećmi. powinien wiedzieć czym charakteryzuje się dany wiek i jak do tego podejść. Pamiętaj, że zdjęcia na których patrzycie się na siebie a nie na fotografa nie są złe. nie każde zdjęcie musi być oficjalnym portretem. i powiem Co w sekrecie, że większość ludzi lubi te niepozowane zdjęcie ( no lub wyglądają na nieupozowane)

Wyluzuj

To fotograf jest tu szefem i on rządzi. Nie musisz cały czas kontrolować i upominać dzieci. Dlatego właśnie warto wybrać fotografa, który ma dzieci, bo będzie wiedział na co się pisze 🙂 Zastanów się czy zależy Ci na ugrzecznionych na siłę dzieciach czy na zdjęciach Twoich prawdziwych dzieci, które są żywe, energiczne i takie jakie są.

Przekupstwo - tak czy nie?

Jeżeli coś obiecałaś dziecku po sesji jedyne na co może czekać to nagroda. Może czuć się zirytowane bo będzie już chciało obiecaną nagrodę. Jeżeli będzie Cię co chwilę pytać zaraz Ty zaczniesz się irytować. Lepiej spróbuj powiedzieć mu przed sesją jakie to dla Ciebie ważne i dlaczego chcesz mieć wspólne zdjęcia.

Jak widzisz to wcale nie takie trudne. Wierz mi, że można przetrwać sesję rodzinną i całkiem dobrze się przy tym bawić. Jeżeli chcesz zobaczyć jak może wyglądac sesja rodzinna zapraszam Cię tutaj do wpisu.  Chcesz mieć taką sesję rodzinną ? Zapraszam zatem do kontaktu.