Jako fotograf bardzo lubię kiedy osoby przychodzące do mnie na sesję dobrze i swobodnie się czują. Na tyle na ile jest to oczywiście możliwe w nowej dla nich sytuacji. Dlatego ważne dla mnie jest to co poprzedza samą sesję jak i atmosfera sesji. Klient dobrze poinformowany to spokojny i zadowolony model 🙂 Przeczytaj i zobacz jak wygląda sesja z Krystyna Sudoł Fotografia. 

Przed sesją

Jeszcze przed samą sesją zależy mi na tym, aby chociaż telefonicznie porozmawiać z moją klientką. Dzięki temu mogę wyjaśnić jak wygląda ze mną współpraca, ale też dowiedzieć się jakie są oczekiwania mamy– na jakich zdjęciach jej zależy, jakie kolory lubi, co zrobi z otrzymanymi zdjęciami. Kontakt telefoniczny pozwala nam nieco się poznać, poczuć wzajemną energię. Dzięki temu ustalamy też jakie ubrania najlepiej wybrać do sesji. Na tym nie kończy się współpraca. Klientka przesyła mi swoje propozycje ubraniowe, ja pokazuję co znajduje się w mojej klienckiej garderobie i razem kompletujemy ubrania na sesję. Rozmawiamy o wyborze pleneru– w razie potrzeby przesyłam zdjęcia miejsca. Przesyłam też niezbędne informacje i poradniki, które mogą pomóc w organizacji całej sesji.

Sesja

Po ustaleniu  miejsca i czasu sesji spotykamy się w wyznaczonym dniu parę minut wcześniej. Tłumaczę jak będziemy pracować podczas sesji. Najpierw robimy formalny portret rodzinny, potem tworzymy różne kombinacje: mama z dziećmi, tata z dziećmi, dzieci same, portrety dzieci, wspólne chwile już nieco mniej formalne, ale za to pełne bliskości i radości. Ważne jest to, że nie wymagam zawsze patrzenia się w obiektyw. Ważne jest dla mnie uchwycić relacje między Wami a ciężko to zrobić kiedy wszyscy wpatrują się w obiektyw. Nie martwcie się, pomagam Wam w tym proponując różne zabawy, korygyjąc pewne rzeczy, podpowiadając co możecie zrobić. Ważne jest również to, że nie musicie spinać się i cały czas kontrolować Waszych dzieci, ważne jest, aby były one autentyczne. 

sesja z Krystyna Sudoł Fotografia

Po sesji

Po sesji odezwę się do Was kiedy zdjęcia będą gotowe do przeglądnięcia. Wówczas umawiamy się na spotkanie lub wybór online i sami lub z moją pomocą dokonujecie wyboru, które zdjęcia mają znaleźć się w Waszej kolekcji. Zdjęcia się po wstępnej obróbce, natomiast szczegółowej postprodukcji dokonuję na wybranych już zdjęciach. Zapewniam Wam pomoc w tym procesie gdyż wiem jak czasem trudno dokonać wyboru. Za mna stoi doświadczenie, którym się chętnie dzielę z moimi klientami.

Jeżeli jesteś gotowa na sesję lub masz jakieś pytania serdecznie zapraszam do KONTAKTU ze mną.