O kalendarzu charytatywnym bardzo osobiście

Dzisiaj będzie o  kalendarzu charytatywnym na 2020 rok.  Zostałam zaproszona przez Fundację 3-4- Start z którą współpracuję już od 10 miesięcy do realizacji tego projektu. Fundacja jest pozarządową organizacją, która pomaga swoim podopiecznym.  Tym razem fundusze zebrane ze sprzedaży kalendarza zostaną przeznaczone na rehabilitację dwóch chorych chłopców, Michała i Filipa (6 i 5 lat). Ich mama potrzebuje wsparcia finansowego na rehabilitację, dzięki której chłopcy będą dłużej sprawni. Bez rehabilitacji chłopcom grozi niepełnosprawność i życie na wózku inwalidzkim.

Kobiecy kalendarz charytatywny

Kalendarz jest bardzo kobiecy. Stworzony dla kobiety: mamy chłopców, która  dzielnie walczy o dobre i sprawne życie swoich synów. Kalendarz stworzony przez kobiety: przeze mnie, prezeski fundacji, makijażystki i fryzjerki oraz same modelki, które poza wyjątkami, modelkami tak naprawdę nie są. Są mamami, przyjaciółkami, blogerkami, autorkami książek, kobietami o wielkim sercu, sile, pasji i miłości. Tak sobie teraz myślę, że to triumf kobiecości: zjednoczenie w słusznej sprawie dla innej kobiety.

kalendarz charytatywny

Aktorka, Królowa Życia i blogerki

Kalendarz charytatywny to 13 niezwykłych kobiet: aktorka, jedna królowa życia i 11 polskich blogerek: w tym influencerki, fotomodelki i pisarki.  Niesamowita mieszanka: talentów, urody i charakterów. Każda z nich pojawia się jako inny miesiąc. Na okładce zobaczycie Karolinę Chapko- aktorkę telewizyjna i filmową, która jest ambasadorem Fundacji 3-4-Start. Następnie na pozostałych kartach znajdziecie piękne dziewczyny miesiąca:

styczeń: Monika Chwajoł Królowa Życia

luty: Urszula Dąbrowska- Czapkiewicz, prezes Fundacji 3-4-Start

marzec: Marcelina Adamska, blogerka

kwiecień: Ewelina Gac, pisarka, blogerka, W poszukiwaniu końca świata 

maj: Maja Jabłońska-Karkosz, influencerka, fox.mama

czerwiec: Paulina Przygrodzka, fotomodelka, blogerka 

lipiec: małgorzata Ostrowska, blogerka – Jaśkowe klimaty 

sierpień: Karolina Kasza, właścicielka sklepu z kapeluszami Le Szapo Hat Shop

wrzesień: Kinga Ciecieląg, influencerka

październik: Klaudia Czapkiewicz- Ziółek, wice-prezes Fundacji 3-4-Start

listopad: Katarzyna Kontstancja Targosz,  pisarka

grudzień: Anna Chomiak, blogerka, pisarka,  Nieidealna Anna

kalendarz charytatywnykalendarz charytatywny

Przygotowania

Ideą przewodnia kalendarza były kobiety. Zresztą kalendarz powstał w projekcie „Kobiety dla kobiety. Zmień siebie, daj siebie” podczas którego cztery  finalistki przeszły dużą metamorfozę zarówno fizyczną jak i wewnętrzną. Brały udział w warsztatach, chodziły na siłownię, dbały o odżywianie. Kalendarz miał powstać podczas wspólnego wyjazdu do hotelu Górski Raj w Porębie, gdzie miał zostać nakręcony film o całym projekcie.

Realizacja

Do realizacji tematu podeszłam bardzo poważnie. Nie na co dzień ma się możliwość zrobić zdjęcia 13-stu wyjątkowym kobietom, a w dodatku aktorce i celebrytce. Od razu przyznaję się, że nie wiedziałam z kim będę pracować- nie znałam ich z telewizji, więc może dlatego nie stresowałam sie aż tak bardzo.  Czas pracy był mocno ograniczony dlatego wybrałam pracę wewnątrz, a nie na zewnątrz gdyż to wymagałoby właśnie więcej czasu, którego nie miałam. Za zadanie dałam sobie stworzenie kobiecych fotografii, ale oddających nieco klimat danego miesiąca czy to kolorem czy też dodatkiem.

kalendarz charytatywny

Drużyna

Mogłam wybrać piękne stylizacje i miec piękną koncepcję, ale moje zdjęcia nie wyszły by takie bez dużego wsparcia fryzjerek i wizażystek, które dzielnie przygotowywały modelki do zdjęć. O makijaż zadbały dwie panie Orianna Rakowska  oraz Ania Kołodziejczyk. Za fryzury odpowiedzialna jest Kasia Sadowska i jej zespół. Ich fryzury i makijaże zapierają dech w piersiach. Stylizacje jeżeli chodzi o stroje w dużej mierze pochodziły z moich zasobów (sama szyję sukienki do swoich sesji), ale korzystałam także z ubrań Greenpointa, by Mielczarkowski, Cavarrici.

o kalendarzu charytatywnym

Zapraszam do zakupu kalendarza na stronie https://nieidealnaanna.com/product/kalendarz-charytatywny-fundacja-3-4-start/

Zapraszam do zakupu i tym samym do wsparcia podopiecznych fundacji.