10 najczęstszych wymówek

Jest dużo powodów dla których nie decydujesz się na sesję rodzinną mimo iż chcesz mieć piękne wspólne zdjęcia. Zerknij sobie poniżej i zobacz czy to również Twoje powody. Nie pozwól jednak, aby powstrzymały Cię przed zapisaniem tych wspólnych chwil, którymi potem będziesz cieszyć się przez lata. 

Moje dzieciaki nie będą grzeczne

Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci zachowywały się grzecznie. Jednak jako fotograf, ale przede wszystkim jako mama wiem, że ważne jest uchwycenie osobowości waszego dziecka. Jeżeli będzie się wygłupiać- mną się nie przejmujcie. Mam troje dzieci – wiem jak to jest.  To właśnie te zdjęcia na których Wasze dzieci będą  prawdziwe, moga stać się Waszymi ulubionymi.

Zarezerwowanie sesji nie jest priorytetem

Wiem, tempo życia jest teraz bardzo szybkie. Ale zamiast to być przeszkodą powinno to być zachętą. Dziś nie zdarzy się dwa razy. Jutro, za tydzień, za miesiąc za rok- twoje dziecko nie będzie już takie samo.  Jeśli nie znajdziesz czasu, aby udokumentować dzień dzisiejszy- te momenty przeminą. Zdjecia rodzinne powinny pokazywać to jacy jesteście teraz. Wierz mi, że za parę lat zupełnie nie będziesz zwracać uwagę na te drobne niedoskonałości którymi dzisiaj się przejmujesz. Będziesz za to cieszyć się zatrzymanymi wspomnieniami.

dlaczego nie decydujesz się na sesję

Nie wyglądam wystarczająco dobrze

To najczęściej słyszane słowa: muszę schudnąć, muszę odpocząć, mam kiepską fryzurę, nie umiem pozować. Wiem, rozumiem to doskonale, ale też wiem, że za parę lat to naprawdę nie będzie miało znaczenia. Poza tym istnieją makijażystki, które współpracują z fotografem. Poza tym dobry fotograf tak pokieruje sesją, abyś Ty i Twoja rodzina wyglądali jak najlepiej.

Nie wiem jak się ubrać na sesję

Wydaje mi się, że ważne jest, abyś zrozumiała, że najlepiej na zdjęciach wyjdziecie w kolorach i ubraniach, które lubicie. Ważna jest tu wasza osobowość i wasze preferencje. Dobry fotograf ma przygotowane poradniki i pomoże Ci dobrać stylizacje dla Ciebie i pozostałych członków rodziny. 

Sesja jest kosztowna

Owszem to spory jednorazowy wydatek. Ale pomyśl, że to niemożliwe, aby uwiecznić cenne wspomnienia rodzinne za 30zł. To zdjęcia, które przetrwają próbę czasu i będą cenną pamiątką dla przyszłych pokoleń. Bezcenną wręcz. Fotografowie posiadają kilka pakietów, dzięki którym możesz wybrać coś dla siebie. poza tym sesję wykonujesz raz na rok, raz na dwa lata. Jeżeli rozłożysz to na 12 miesięcy lub na 24 miesiące to ten koszt nie jest wcale tak duży.

To jest zbyt stresujące

Profesjonalny fotograf pomoże Ci na każdy etapie współpracy, aby zminimalizować stres. Co więcej może okazać się, że bawiliście się niespodziewanie dobrze. Możesz od razu pobrać też mój poradnik “Jak przygotować się do sesji rodzinnej bez stresu”.

Sami robimy swoje zdjęcia

Bardzo się cieszę. Oznacza to, że wspólne przebywanie razem i rodzinne zdjęcia mają dla Was dużą wartość. Takie codzienne zdjęcia są świetną naturalną pamiątką codziennych momentów. Zdjęcia zrobione przez profesjonalistę będą miały jednak znacznie lepszą jakość i będą starannie dopracowane. Fotograf wydrukuje je dla Ciebie i będziesz mogła je codziennie podziwiać. Dodatkowo jest jeszcze jeden plus- będziecie wszyscy na zdjęciu, bo zapewne najczęściej Ty- jako mama- stoisz z boku robiąc zdjęcia swojej rodzinie.

sesja rodzinna Kraków

Denerwuję się przed obiektywem i głupio wychodzę

Dużo ludzi ma problem z naturalnym zachowaniem kiedy wycelowany jest w nich obiektyw. Jest to też jeden z główniejszych powodów, dlaczego nie decydujesz się na sesję rodzinną. Fotograf rodzinny ma jednak w zanadrzu gry i zabawy, które sprawią, że zapomnisz o aparacie a skupisz się na byciu z rodziną. Poza tym pomoże Ci świetnie wyglądać na zdjęciach dbając o detale jak spadające włosy, czy przekręcona sukienka.

Nie mam czasu

Tak – to zdanie powtarzane jest jak mantra. Jeżeli nie masz godziny, dwóch, aby poświęcić na spotkanie- ale przede wszystkim na wspólne bycie z rodziną to strasznie smutne. Możesz zaniedbać prasowanie, pranie czy inne obowiązki domowe, ale na stworzenie wspólnych wspomnień spróbuj wygospodarować te dwie godziny.

Co jeśli nie spodobają mi się zdjęcia

Głównym powodem dla którego właśnie zatrudniasz konkretnego profesjonalnego fotografa jest to, że podobają Ci się jego zdjęcia. Dobry fotograf powinien spędzić trochę czasu na rozmowie z Tobą, aby zaproponować taką sesję o jakiej marzysz. U mnie ostateczne rozliczenie następuje po obejrzeniu zdjęć. Jest to też jakaś opcja gwarancji, gdyż nie skasuję Cię za zdjęcia, które Ci się nie podobają.

GOTOWA NA SESJĘ RODZINNĄ? POROZMAWIAJMY O TWOJEJ WYMARZONEJ SESJI.

Mam nadzieję, że te wymówki dlaczego nie decydujesz się na sesję rodzinną przestaną być już dłużej wymówkami. Wiem, że to kosztowne i nie masz czasu, ale pomyśl o tym jak bezcenne okażą się te wpólne zdjecia kiedy będziesz starsza i Twoje dzieci wyprowadzą się z domu. Pomyśl o tym też jako o części swojego dziedzictwa dla nich. Zdjęcia pozostaną kiedy Ciebie zabraknie.