Jeśli kiedyś byłaś na sesji, obserwujesz jakiegoś fotografa lub szukałaś sesji rodzinnej być może spotkałaś się z terminem sesja lifestylowa. Zatem czym jest rodzinna fotografia lifestylowa? To pojęcie może mieć różne wytłumaczenia dla różnych fotografów, a ja chciałam Ci wyjaśnić co oznacza taki rodzaj sesji w Krystyna Sudoł Fotografia.

lifestylowa sesja rodzinna

Fotografia lifestylowa wyrosła z połączenia fotografii reportażowej i portretowej.  Reportażowa część to łapanie naturalnych, nie pozowanych chwil a portretowa to ładnie wybrane stroje i nieco reżyserii. Rodzinna fotografia lifestylowa to też podkreślenie waszej unikalności jako rodziny, waszych naturalnych więzi i czułych gestów.

Kiedy wraca się myślami do przeszłości, do momentów kiedy nasze dzieci były malutkie myślimy o tych wszystkich wspólnych momentach i  emocjach im towarzyszących. Kiedy patrzymy na zdjęcia przedstawiające naturalne chwile i autentyczne emocje wracają wspomnienia i uczucia towarzyszące nam w tych chwilach. Znów możesz poczuć maleńkie dłonie na swojej twarzy, zapach kwiatów podczas spaceru, zobaczyć zachód słońca.

Chcę, aby rodzina pamiętała czas kiedy śmiali się razem tak, że bolały ich brzuchy, czas kiedy córki tańczyły na stopach taty, a synowie tulili się w ramionach matek. Chciałabym, aby można było poczuć miłość i radość patrząc na te zdjęcia. 

 

Nie chcę, aby przychodząc na sesję i wspominając ją ludzie myśleli – to był najgorszy dzień w moim życiu, bo musieliśmy sztywno siedzieć i się uśmiechać. Chcę, aby zdjęcia były zapisem ich wspomnień.

rodzinna sesja lifestylowa

Rodzicielstwo jest trudne – sprostanie tylu obowiązkom, radzenie sobie z emocjami dzieci i swoimi, nieprzespane noce, trudności – to chleb powszedni. Ale kiedy patrzymy wstecz na momenty, które nas wzruszyły, rozbawiły, które zapisały się pozytywnie w naszej pamięci to wszystko sprawia, że jest nam łatwiej, że mamy siłę na dalsze działanie. 

Co chcecie zapamiętać?

Kiedy planujesz sesję rodzinną pomyśl o tym, co jako rodzina lubicie robić najbardziej? Kiedy będziecie czuć się naturalnie i będziecie robić to co lubicie, nie tylko będziecie mieć piękną pamiątkę w postaci zdjęć, ale też stworzyć nowe piękne wspomnienia. 

 

Zdjęcia są nie tylko dla nas – rodziców – to także zapisane wspomnienia dla naszych dzieci. Zdjęcia ze wspólnie spędzonych chwil to niepowtarzalna pamiątka. To dowód śmiechów i chichotów, zaraźliwej i niepohamowanej radości i miłości wzajemnej, która zwycięża zmęczenie i problemy. 

Po lekturze wpisu o tym, czym jest rodzinna sesja lifestylowa może pasuje Ci właśnie taki typ sesji. Zachęcam Cię do zapoznania się z ofertą.

Zainteresowana, aby dowiedzieć się więcej na temat rodzinnej fotografii lifestylowej?

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej