Najczęstsze powody dlaczego nie chcesz być na zdjęciu

Często, kiedy proponuje mamom, aby zrobiły sobie chociaż jedno zdjęcie z dzieckiem podczas sesji  podają mi różne powody, dla których nie chcą być na zdjęciu. Słyszę takie zdania ” Eee nie, muszę trochę schudnąć.” „Eeee nie dzisiaj,  nie mam makijażu.”  „Eee nie wyglądam dobrze na zdjęciach.” Przy czym zdecydowanie to pierwsze jest najczęściej słyszane. STOP. Znasz to?  

Bo ja to znam...

Wiem, że to poważny temat i nie zamierzam się z niego śmiać, jednak chciałabym Ci coś uświadomić. Ja to rozumiem, też siebie nie lubię na zdjęciach, bo dziwnie się uśmiecham, mam długi  nos i podbródek, włosy w nieładzie oraz mało kiedy mam makijaż. I rozumiem ten ból, że chciałoby się pięknie wyjść na zdjęciach. Jednak kiedy myślę o zdjęciach w kontekście tego dla KOGO to robię i PO CO – wskakuję śmiało i robię sobie zdjęcia z dziećmi. Czemu? 

Za 10 lat dzieci oglądając zdjęcia NIE powiedzą:

Mamo, ale byłaś gruba. No zdecydowanie powinnaś się była odchudzić do tego zdjęcia ze mną.   Czy Ty oglądając zdjęcie swojej mamy, babci naprawdę zwracasz uwagę,  że Twoja mama wyglądała grubo? Serio?

 

Mamo, ale masz długi nos- żadne z moich dzieci do tej pory mi tego nie powiedziało. Ja to widzę- oni nie. Oni widza mnie w całości- jako ich Mamę. 

 

Mamo, czemu nie nosiłaś sukien?- no proszę Cię, jak mogłaś to założyć! Poważnie? Ja jak oglądam stare zdjęcia z ciekawością i patrzę jakie kiedyś były stylówki, w czym ludzi chodzili. Patrzę na to z jaką starannością moja babcia dbała o elegancję albo moją mamę podziwiam w dzwonach.powody dla których nie chcesz być na zdjęciu

Za 10 lat powiedzą raczej  tak:

mam zdjęcia z moją mamą

moja mama była taka młoda

moja mama tak świetnie wyglądała

była taka naturalna

tak cudownie było mi w jej ramionach

nikt nie ma takiej mamy jak ja

jest wyjątkowa

Wymówki odłóż na bok

Nie pozwól, aby tak banalne powody powstrzymywały Cię od zrobienia sobie zdjęć z dziećmi. Wiem, że dla kobiet żaden moment nie jest dobry. Ale czy naprawdę te wszystkie wymówki warte są tego, aby nie mieć żadnego zdjęcia z dzieckiem? Wiem, że to Ty najczęściej stoisz za aparatem, telefonem i na palcach jednej ręki można policzyć ile masz zdjęć z dzieckiem. 

Te problemy: muszę schudnąć, nie mam się w co ubrać, nie umiem sie umalować – bardzo łatwo rozwiązać. Dysponuję garderobą kliencką, współpracuję z makijażystka i stylistką, i wybiorę taką pozę, abyś wyszła super korzystnie na zdjęciu. Problemy rozwiązane ! 

Ale to kosztuje

Powiesz mi, że to kosztuje. Owszem, ale pamiętaj, że nie robisz tego codziennie tylko raz w roku, lub raz na dwa lata – mam nadzieję, że nie raz w życiu 🙂 Rozłóż ten koszt na 12 miesięcy i zobaczysz, że to wcale nie tak kosztowne jakby się wydawało.

Poza tym to pamiątka na lata – na lata ! Nie stać Cię na to, aby zabrakło Cię na zdjęciach z Twoim dzieckiem.

 

Jeśli nie dla siebie zrób to dla niego. Nie pozwól, aby powody dla których nie chcesz być na zdjęciu, były ważniejsze niż przepiękna pamiątka dla Twojego dziecka.

KONTAKT

Jeżeli nie jesteś jeszcze gotowa na sesję, ale masz jakieś pytania zapraszam do kontaktu- mailowego czy to telefonicznego. Chętnie z Tobą porozmawiam i pomogę Ci rozwiać wszelakie wątpliwości.

Skontaktuj się