Czy istnieje taka supermoc jak fotogeniczność?

Fotogeniczność… rozmawiając z kobietami wydaje mi się, że powinna istnieć taka supermoc jak fotogeniczność. Dlaczego? Bo często kobiety mówią mi, że nie są fotogeniczne i to nieraz przepraszającym tonem. I wtedy czuję to kobiecą przypadłość, którą niektórzy nazywają perfekcjonizmem: wszystko chcemy same, wszystko chcemy jak najlepiej. Ale pozwól, że napiszę Ci trzy rzeczy:

być fotogeniczną - Krystyna Sudoł Fotografia

zadaniem fotografa jest sprawić, abyś była “fotogeniczna”

Przychodzisz do mnie jak do profesjonalisty. Moim zadaniem jest sprawić, abyś poczuła się pewnie na sesji. Po to uczę się tyle lat i ciągle na nowo, aby z łatwością wydawać instrukcje kobietom, aby wyglądały naturalnie i czuły się zaopiekowane podczas sesji. Nie postawię Cię przed obiektywem i nie każe Ci wyglądać “bosko” i pozować jak modelce. Krok po kroku powiem Ci jak ustawić stopy, nogi, dłonie, głowę.

to co mówisz do mnie odczytuję jako “boję się, że nie wyjdę dobrze na zdjęciach”

Twoje słowa: “Nie jestem fotogeniczna”, dla mnie oznaczają interpretację “Znowu wyjdę źle na zdjęciach, nie lubię się na zdjęciach”. Rozumiem Cię, doskonale. Każda z nas jest pełna obaw i ma za sobą zdjęcia, na których nie lubi się oglądać. Ale to są przeważnie zdjęcia, do których nikt Cię nie ustawiał. Nikt nie powiedział Ci jak dobrze ustawić się do zdjęcia. Nikt nie powiedział Ci jak ustawić się, aby wyszczuplić boczki, stworzyć talię i tym samym polubić się na zdjęciach. Daj mi szansę, abym pokazała Ci jak to robić i abyś potem sama mogła to stosować.

to ok, że nie jesteś fotogeniczna- bo to moja supermoc

Gdybyś Ty wiedziała, jak być fotogeniczną – ja straciłabym swoją supermoc :). Każdy z nas jest dobry w czymś innym. Moją supermocą jest bycie fotografem i namawianie kobiet do bycia na zdjęciach. Podobno moją drugą supermocą jest sprawianie, że ludzie czują się przy mnie spokojni i bezpieczni. Tak, lubię namawiać kobiety, aby były na zdjęciach same, albo ze swoimi dziećmi, bo mają tych zdjęć stanowczo za mało.

Jeżeli myślisz o sesji dla siebie czy razem ze swoim dzieckiem. Zapraszam Cię do KONTAKTU. Podczas rozmowy telefonicznej powiesz mi : o jakiej  sesji marzysz a ja sprawię, że stanie się to realne. 

 

Zapraszam