SESJA SENSUALNAO CO W TYM CHODZI?

Co to więc takiego jest ta sesja sensualna? Wymiennie możesz też kojarzyć ją pod nazwą sesji buduarowej. Popularnie kojarzy się ona z roznegliżowanymi zdjęciami, ze zdjęciami kobiet pozujących w bieliźnie, czy też nago. Jednak tak naprawdę w fotografii sensualnej nie do końca chodzi o nagie ciało w fikuśnych stringach czy podwiązkach. 

Tutaj chodzi raczej o subtelny przekaz, zabawę z widzem, nutkę tajemniczości i sugerowanie nagości bardziej niż jej oczywiste pokazywanie

Sesja buduarowa ma za zadanie wzmocnić kobiety w ich seksualności, kobiecości i cielesności. Ma im pokazać, że bez względu na wagę, wygląd skóry, rozmiar biustu czy pupy są piękne. Kobiety często nie uwierzą w słowa, ale uwierzą w obraz – kiedy zobaczą swoje zdjęcia. W chwili gdy widzą po raz pierwszy swoje zdjęcia – tak po prostu, na wyświetlaczu aparatu, mogą zobaczyć i poczuć, że są piękne, Takie jakie są – w tej danej chwili.  Piękno nie jest związane z cielesnością, ale ta cielesność ma dla kobiet duże znaczenie.

Sesja sensualna Kraków i okolice

SESJA SENSUALNA - GDZIE SIĘ ODBYWA?

Taka sesja może odbyć się w różnych miejscach. Może się odbyć w domu klientki, w hotelowym wnętrzu, które można wynająć na godziny, w studio fotografa lub w plenerze. Opcji jest wiele. Ważne też jest, aby taka sesja odzwierciedlała charakter fotografowanej kobiety. Dzięki temu, że sesja będzie w zgodzie z modelką pozwala na swobodniejsze zachowywanie się podczas sesji.

Sesja sensualna w domu

Taka kobieca sesja może odbyć się w domu klientki. Wcale nie jest potrzebny piękny dom. Wystarczy łóżko, fotel, podłoga. Jeśli masz łazienkę z oknem też można ją wykorzystać, aby urozmaicić zdjęcia. Okno balkonowe też można ciekawie wykorzystać do ładnych kadrów.

Sesja sensualna w hotelu/apartamencie

Wykonując sesję sensualną w hotelu należy liczyć się z dodatkowym kosztem. Niektóre hotele mają stawki godzinowe właśnie na takie potrzeby sesji. Możesz sama znaleźć wnętrze lub zapytać fotografa czy ma jakieś fajne miejsce. W przypadku samodzielnego znalezienia lokum, warto dać wcześniej znać fotografowi, aby mógł zapoznać się z warunkami jakie tam panują (głównie chodzi o światło).

Sesja sensualna w hotelu

Sesja sensualna w studio

Tutaj można podzielić takie sesje na dwa rodzaje, gdyż nie zawsze fotograf może mieć własne studio, które będzie dostosowane do tego co chcesz. O co chodzi? Fotograf może nie mieć np dużego łóżka, ale może zrobić Ci np. piękne pozowane zdjęcia w stylu glamour. Zawsze trzeba rozmawiać z fotografem i mówić mu o swoich oczekiwaniach, Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

Sesja sensualna - plener

Taka intymna sesje kobieca może też odbyć się w plenerze. Wówczas wyszukuje się miejsca mało uczęszczane, tak, aby zapewniało niezbędną prywatność. Jeśli masz ogród, też można go wykorzystać. Dużo trudniej jest przebrać się  w plenerze, ale nie jest to niewykonalne. Tutaj można zacząć od bielizny i czymś na nią narzuconym: koszulą, szlafrokiem, bluzą.

SESJA SENSUALNA - PRZYGOTOWANIA

Jeżeli macie już ustalone z fotografem miejsce i datę sesji to z pewnością fotograf prześle Ci pewne wytyczne, które powinny Ci pomóc się przygotować. Zależy to oczywiście od fotografa, od tego jak prowadzi swój biznes. U mnie na pewno coś takiego otrzymasz. 

Przed sesją warto zwrócić uwagę na następujące kwestie: fryzjer, paznokcie, makijaż, stroje i depilacja. 

WŁOSY: Warto pomyśleć zwłaszcza o tych rzeczach, żeby nie umawiać się na ostatnią chwilę. Włosy: zafarbować odrosty, przyciąć. Ale pamiętaj, aby nie zmieniać drastycznie fryzury, bo może Ci być ciężko się do niej przyzwyczaić.

PAZNOKCIE:  Wykonaj manicure i pedicure. Najlepiej sprawdzą się neutralne kolory lakierów, zamiast mocno jaskrawych i krzykliwych.

MAKIJAŻ: Dobrze jest zdecydować się na makijaż, który podkreśli Twoja urodę, nawet jeśli na co dzień się nie malujesz. Sprawdź czy fotograf mam w swojej ofercie makijaż w cenie. Możesz też sama skorzystać z usług zaprzyjaźnionej makijażystki.

STROJE: Pomyśl o tym jakie stroje będą wykorzystane. Dopytaj czy fotograf ma przewidziany czas na ileś stylizacji. Co wybrać? Czym się kierować? zerknij tutaj

DEPILACJA: Jeżeli będziesz występowała w skąpych strojach czy też nago warto zadbać o depilację miejsc intymnych. W zależności od metody depilacji warto, abyś zarezerwowała czas na umówienie się do studia urody, czy też wykonała ją sama przed sesją.

SESJA SENSUALNA - CZAS TRWANIA

Czas trwania takiej sesji waha się miedzy godziną a dwiema do trzech. Oczywiście zależy to od fotografa i wykupionego pakietu. Tak przeciętnie jest to dwie godziny samej sesji. W takim czasie masz czas zapoznać się z fotografem tak na żywo- jeśli wcześniej nie mieliście osobiście okazji się spotkać. Jest to czas na zmianę strojów, rozmowę i robienie zdjęć. Często w takim okresie czasu wykonuje się ok 4-5 zmian strojów.

SESJA SENSUALNA - STYLIZACJE

Jeżeli chodzi o stylizację to tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Najbardziej klasyczne stroje to stanik plus majtki. Taka w której drobne, normalne i większe kobiety będą dobrze wyglądać to body (zakryją brzuszek). Przyznam, że osobiście to mój ulubiony strój – bo uważam, że takie body na kobiecie wygląda niesamowicie seksownie i zakładając je od razu czuje się wyjątkowa. Do wyboru mamy jeszcze pończochy, peniuary, koszulki, rajstopy, gorsety itp.

Sesja sensualna w studio

SESJA SENSUALNA - CZY NAGOŚĆ JEST KONIECZNA?

Na sesji sensualnej wcale nie musisz pozować nago. To Twoja sesja i Ty decydujesz jak daleko chcesz się posunąć. Najczęściej zaczyna się od stylizacji bieliźnianych a następnie przechodzi do tych pokazujących więcej nagości jeśli klientka sobie życzy. Pamiętaj, że może to też być nagość zakryta czyli możesz być okryta prześcieradłem, a zdjęcie będzie jedynie sugerować nagość.

STYL SESJI SENSUALNEJ

Jak każda sesja, Twoja sesja kobieca może być w określonym stylu. Co mam na myśli pisząc styl? Chodzi może bardziej o nastrój, sposób fotografowania, kolory. Twoja sesja może mieć nieco bardziej tajemniczy nastrój poprzez wykorzystanie ciemnej bielizny, ciemnego tła, ciemniejszego światła. Równie dobrze może mieć styl nieco lżejszy, delikatniejszy dzięki odpowiedniej kolorystyce czy światłu. Zdjęcia mogą być bardziej stylizowane i glamour bądź też być bardziej naturalne i swobodne. Zobacz jak różną wymowę mają zdjęcia w powyższym artykule. Pytanie: co Tobie się podoba, w czym czujesz się dobrze i czego chcesz? Ja wiem, że moim klimatem jest zdecydowanie ciemniejszy styl trochę w stronę burleski 🙂

DARMOWY PORADNIK "BIELIZNA"

Przygotowałam dla Ciebie poradnik z linkami do stron z bielizną damską. Cała praca wykonana za Ciebie. Bielizna podzielona jest kategoriami (body, gorsety, pończochy, plus size). Tylko przeglądnąć i wybrać te najpiękniejsze na swoją sesję.

Proszę poradnik