SESJA KOBIECA


Sesja kobieca na pierwszym miejscu stawia kobietę. Ona gra tu pierwsze skrzypce. Jest najważniejszym bohaterem planu zdjęciowego. Fotografia kobieca może mieć różne odmiany, ale jak zostało napisane wyżej bohater jest zawsze ten sam: kobieta.

Fotografia kobieca to nie tylko piękne zdjęcie przedstawionej na nim kobiety. W moim przekonaniu to również przemiana. Taka sesja może stanowić metamorfozę. Kobieta będzie mogła w końcu zobaczyć to  o czym mówią jej inni, ale nie zawsze w to wierzy: że jest po prostu piękna.

SESJA KOBIECA PORTRETOWA

Sesja portretowa to taki typ sesji podczas której skupiamy się głównie na portretach. Mogą być one wykonane na tłach w studiach. Mogą też odbyć się w jakimś ładnym wnętrzu: twoim domu, kawiarni, apartamencie. nic nie stoi na przeszkodzie, aby sesja odbyła się w plenerze, jeżeli akurat jest to dla Ciebie ważne.  Tworzy się wówczas typowe zdjęcia portretowe, gdzie fotograf dba o to, abyś była ładnie upozowana, aby podkreślić Twoje atuty.

 

Kobieca sesja portretowa rezultat

SESJA KOBIECA- BEAUTY

To rodzaj sesji w którym główna rolę gra jak nazwa wskazuje “piękno”. Nie znaczy to wcale, że na taką sesję mogą zdecydować się tylko “ładne” kobiety. Chodzi tu głównie o pokazanie osoby w pięknym makijażu  i ładnej fryzurze. Nie ma tu przypadku. Często tego typu sesje wykorzystuje się podczas fotografowania produktów: biżuterii, kosmetyków.  Zaryzykowałabym stwierdzenie, że sesja portretowa w wersji glamour (piękne suknie, makijaż, fryzura) jest takim odpowiednikiem sesji beauty dla większości pań. 

SESJA KOBIECA - BUDUAR

Nazwa tej sesji wiąże się ze słowem buduar, który kiedyś oznaczał pokój pani domu. Był on ściśle związany z kobietą- to była jest osobista przestrzeń. Dzisiaj mianem buduaru określa się sesję w której kobieta fotografuje się przeważnie w bieliźnie czy nago. jednak taka sesja nie oznacza wcale wyuzdanie. Nie musi też mieć kontekstu erotycznego. Może mieć bardzo elegancki charakter, ale zdecydowanie pokazuje więcej ciała niż sesja portretowa.

Zdjęcie kobiety z kobiecej sesji sensualnej

SESJA KOBIECA - SENSUALNA

Sesja sensualna to częsty zamiennik sesji buduarowej. Sensualna czyli właśnie zmysłowa. Myślę, że jest to bardziej spolszczona nazwa sesji buduarowej. Czyli jej charakterystyka jest taka sama jak sesji buduarowej.

SESJA KOBIECA - AKT

Akt i jego sposób fotografowania wywodzi się jeszcze z malarstwa. Akt to pewien sposób pokazania nagiego ciała. Fotograf podkreśla kształty kobiety, bawiąc się światłem i cieniem. Dzięki odpowiedniemu dobraniu oświetlenia pewne elementy są ukrywane a inne podkreślane. Często akt wykonuje się w czerni i bieli, co jeszcze bardziej podkreśla kształt fotografowanego ciała. Oczywiście to tylko wytyczne, każdy fotograf mając za zadanie wykonanie aktu podejdzie to niego inaczej. 

SESJA KOBIECA - BIZNESOWA I WIZERUNKOWA

Sesja biznesowa to taki typ sesji, który można podzielić na typowe zdjęcia biznesowe tzw. headshot i zdjęcia wizerunkowe. Headshot to typowe zdjęcie popiersia – takie, które pokazuje naszą twarz (do CV, na strony korpo, avatar). Sesja wizerunkowa  ma za zadanie pokazać osobowość i biznes fotografowanej osoby.   Przeważnie odbywa się ona w jakiś fajnym miejscu (kawiarnia, biuro, wyposażone studio). To nie suche zdjęcie, ale też niejako tożsamość wyrażona poprzez fotografie.

Kobieta u jej kobieca sesja wizerunkowa

SESJA KOBIECA CIĄŻOWA

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Szczególnie ta pierwsza wyczekana. Zamieściłam ten typ sesji kobiecej tutaj, gdyż znów kobieta gra tu pierwsze skrzypce. Więcej na temat typów fotografii kobiecej ciążowej znajdziesz w tym WPISIE

Kobieta podczas sesji kobiecej ciążowej

NA KONIEC

W swoim studio wykonuję kobiece sesje portretowe i kobiece sesje buduarowe lub sensualne. Pracuję w małym studio w Wieliczce koło Krakowa. Jeżeli jesteś zainteresowana możesz zerknąć na moje portfolio, zatem zapraszam.