Mini sesje "Mama i Ja" z okazji Dnia Mamy

Ważne pytanie do mam, które kochają swoje dzieci, ale nie mają z nimi ładnych zdjęć...

Jeśli jest sposób na to, abyś w końcu zjawiskowo wyglądała na zdjęciach (polubiła się na zdjęciach) bez większego stresu i niepewności czy w końcu poczułabyś, że jesteś niesamowita, piękna i silna – taka jaką widzą Cię inni , a o czym ty sama często zapominasz?

WĄTPLIWOŚCI

Czy to też Twoje obawy w związku z sesją?

To nieprawda, że istnieje coś takiego jak fotogeniczność i tylko nieliczne z nas – kobiet – zostały obdarzone tym darem. Modelki, umieją pozować – bo to ich praca. Nauczyły się pozowania.

Częścią pracy fotografa jest wiedzieć jak ustawić kobietę przed aparatem. To moje zadanie sprawić, abyś dobrze wyszła na zdjęciu.

Dzięki odpowiedniemu światłu, pozie, ubraniu, odpowiednio dobranemu obiektywowi fotograf może sprawić, że będziesz zgrabnie wyglądać. Wcale nie musisz czekać na kiedyś tam, aż schudniesz… Wiemy jak to jest w rzeczywistości. Okładamy na kiedyś tam, a to kiedyś często nie nadchodzi. Zastosujemy sztuczki, abyś świetnie wyszła na zdjęciach. 

Martwisz się czy będziesz potrafiła wykonać polecenia- czy zrozumiesz jak masz się ustawić i co zrobić? Rozumiem, nie jesteś sama- dużo kobiet się tego obawia. Początek, wiadomo, może być trudny. Ale wierz mi, rozkręcisz się. Pomogę Ci, wytłumaczę, pokażę, poprawię. Poza tym poznasz parę sztuczek, dzięki którym potem znacznie lepiej będziesz wychodzić na codziennych zdjęciach. 

Nie ma czegoś takiego jak odpowiedni wiek. To nieprawda, że tylko młode kobiety wyglądają najlepiej na zdjęciach. Dojrzałe kobiety z całą swoją mądrością, bagażem doświadczeń, zmianami są zjawiskowe. Pamiętaj, że Twoje dziecko widzi Cię swoimi oczami jako swoją piękną mamę.

Obawiasz się, że dziecko nie będzie się zachowywać? Spokojnie. Mam troje dzieci i z wykształcenia jestem nauczycielem. Żadne dzieci mi nie straszne 🙂 

WYJĄTKOWA TY

#pozwólsobiebłyszczeć

A co jeśli powiedziałabym Ci, że:

  • Ty też możesz cieszyć się pięknymi zdjęciami. Że wcale nie musisz być modelką i fotogeniczna.
  • że nie musisz być 20 lat młodsza ani 10 kilo szczuplejsza. Nie musisz przejść liftingu ani kupować nowych ubrań?
  • że zrobię Ci piękne zdjęcia z Twoim dzieckiem, tak po prostu. Pomogę Ci przygotować się do sesji bez stresu, poprowadzę Cię za rękę, podpowiem, wytłumaczę, przypomnę. 
  • możesz tak po prostu odpuścić bycie perfekcyjną.  Robisz takie wiele dla innych więc możesz to zrobić dla siebie. 
  • nie musisz się przy mnie spinać i udawać, że wszystko ogarniasz. Mam troje dzieci w domu i pracę – rozumiem.
  • nie musisz mnie przepraszać, że Twoje dziecko nie współpracuje, a zawsze jest wyjątkowo grzeczne. Znam to z autopsji, kiedy moje dzieci nie współpracują jakbym chciała. Ale hej, to tylko dzieci
  • możesz do mnie przyjść na zdjęcia z dzieckiem, pogadamy, pośmiejemy się, może trochę ponarzekamy i zrobimy Ci te fajne zdjęcia na których będziesz dobrze wyglądać
  • nie foszę, jak mały model nie będzie współpracował

Dlaczego do tej pory nie masz ładnych zdjęć z dzieckiem?

Niestety, wbrew pozorom nie tak łatwo zrobić dobre zdjęcie. Nie zawsze ktoś kto ma dobry aparat będzie miał umiejętności, aby wykonać piękną fotografię. Bo to nie tylko umiejętności techniczne, ale też tak zwane „miękkie” umiejętności są ważne. Owszem dobre ustawienie światła ma znaczenie ( i to duże), ale ważna jest umiejętność przekazania instrukcji, sprawienie poczucia bezpieczeństwa, zaufanie – abyś mogła otworzyć się i nie bać się „pozować” – nie bać się tego, że wyjdziesz śmiesznie i, że ktoś Cię będzie oceniał. 

Twój mąż, dziecko czy przyjaciółka mimo najszczerszych chęci, nie osiągną tak dobrych rezultatów jak dobry fotograf. Potrzebny Ci ekspert, który zna się na tym co robi.

 

 

Wierzysz, że jesteś niefotogeniczna, ale to nie prawda. Fotograf pomoże Ci pozować. On jako ekspert wie, jak “widzi” aparat- jak ukryć to co niechciane, a pokazać to co piękne.

 

 

Uważasz, że źle wychodzisz na zdjęciach, ale nikt Cię nie uczył jak ustawić się do zdjęcia, aby korzystanie wyglądać. Fotograf pomoże Ci się ustawić tak, abyś wyglądała rewelacyjnie.

Najczęściej to ty robisz zdjęcia, chowasz się za aparatem. Twierdzisz, że wolisz, aby to Twoje dzieci były na zdjęciach, a nie Ty. Ale co zostawisz swoim dzieciom kiedy Ciebie zabraknie? Jakie Twoje zdjęcia znajdą?

Mówisz, że klisza pęknie, że nie lubisz się fotografować, bo jesteś za stara, za gruba, za brzydka… Nie wiem skąd takie przekonanie. Ale wierz mi, z aparatem nic się nie stanie, za gruba, ani za stara ani za brzydka nie jesteś. Poza tym pozwól mi udowodnić, że możesz wyjść zjawiskowo na zdjęciu.

Mini sesja

Mini sesja "Mama i Ja" to szybka sesja, dzięki której możesz mieć piękne zdjęcia ze swoim dzieckiem. Pomyśl, że robisz to dla swojego dziecka, aby ono miało zdjęcia z Tobą.

Poczuj się tego dnia wyjątkowo. Zrobię Wam wspólne zdjęcie, na którym będziesz Ty i Twoje dziecko. Nieważne czy ma lat 2 czy 10 to jest to Twoje maleństwo, które kiedyś stanowiło z Tobą jedność. 

Zapisz na zdjęciach tą niezwykłą więź ze swoim dzieckiem. Nie zawsze łatwą, ale zawsze wyjątkową.

Celebruj bycie mamą, bo ze wszystkimi blaskami i cieniami to błogosławieństwo- nie każdemu dane.

Daj mi szansę pokazać, że razem wyglądacie pięknie, mimo, że nie zawsze się tak czujesz.

WYJĄTKOWA SESJA Z DZIECKIEM

Podczas pracy ze mną możesz liczyć na pomoc na każdym etapie. Nie zostawię Cię samej. Zależy mi, aby to doświadczenie było dla Ciebie jak najlepsze. 

W trakcie sesji możesz liczyć na to, że będę mówiła Ci co robić i jak pozować. Nie będziesz musiała się zastanawiać co masz zrobić z rękami, gdzie patrzeć, czy się uśmiechać czy nie. 

Po sesji otrzymasz moją pomoc w wyborze zdjęć. Zobaczysz ich około 25. Oczywiście nie będziesz musiała żadnych odrzucać, może wziąć po prostu wszystkie.

Przekonasz się, że sesja zdjęciowa nie jest wcale taka straszna. Poznane triki będziesz mogła wykorzystywać podczas kolejnych zdjęć.

Będziesz miała piękne zdjęcia, które będą zwieńczeniem całego tego doświadczenia. 

Jeśli nie do końca jesteś przekona czy jesteś teraz gotowa na sesję, lub jednak wolisz sama robić sobie zdjęcia, lub zdjęcia swoim dzieciom, nie ma problemu. Mam pod ręką PORADNIK „JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIA TELEFONEM” może Cię zainteresuje i pomoże w samodzielnym robieniu zdjęć. 

PO SESJI

Co otrzymasz po sesji:

ZDJĘCIA

Rezultatem końcowym będę Twoje fotografie. W pakiecie podstawowym jest 5 zdjęć.

WYBÓR

Po sesji będziesz mogła zobaczyć przygotowane zdjęcia. Spośród nich wybierzesz te ostateczne do swojego pakietu. Równie dobrze możesz zabrać wszystkie 🙂 Do 2 tygodni otrzymasz gotowe produkty do swoich rąk.

PLIKI CYFROWE

Każde zdjęcie to plik cyfrowy jak i wydrukowane zdjęcie. Pliki cyfrowe otrzymujesz również w małej wersji - takiej na media społecznościowe czy do maila.

WYDRUKI

Zdjęcia wydrukowane na papierze fotograficznym wysokiej jakości (15x23 cm) lub 1 duże zdjęcie 30x40 cm oprawione w passepartout (białą kartonową ramkę).

DODATKOWE UJĘCIA

Możesz dokupić pojedyncze ujęcia jeśli spodoba Ci się więcej zdjęć z sesji.

DODATKI

Jeżeli będziesz chciała możemy z wybranych zdjęć zrobić fotoalbum, lub zamówić jakiś obraz na ścianę.

O MNIE

Krystyna Sudoł

Fotograf

Nazywam się Krystyna Sudoł i zajmuję się fotografią portretową kobiet. Od paru lat uczę fotografii oraz współtworzę warsztaty fotograficzne dla kobiet oraz wystawy. 

Fotografuję kobiety, gdyż uważam, że mają za mało zdjęć. Za mało zdjęć z dziećmi, z partnerami, z rodzinami, same… Kobiety ciągle mają jakąś wymówkę, aby nie być na zdjęciu. Znam to z autopsji. Ale kiedy czasem myślę o czasie, za 10, 20 lat wiem, że będę chciała wyglądać tak jak teraz. Poza tym myślę o tym, jakie moje zdjęcia znajdą moje dzieci. Myślę, że można by je policzyć na palcach jednej ręki.

Dlatego uważam, że tak ważne jest, aby pojawiać się na zdjęciach. Kiedyś nasze dzieci będą szukać naszych zdjęć z nimi i co znajdą? Parę jakiś fotek zalegających na dyskach, które właściwie to już mogą nie dać się odtworzyć. 

Każda kobieta jest silna  i niepowtarzalna. Po prostu czasem w natłoku codzienności i obowiązków zapomina o tym.

Moją misją jest przypomnienie kobiecie przed moim obiektywem- jaka jest wyjątkowa.

CENNIK

PAKIET 5

300 zł

pakiet 5 zdjęć

druk 15×23 cm

pliki cyfrowe do wybranych zdjęć

Cyfrowa 5 i duży wydruk

300 zł

pakiet 5 plików (bez druku)

1 duże 30 x40 cm zdjęcie w białej kartonowej ramce

DODATKI

Możliwość dokupienia dodatkowych pojedynczych ujęć

możliwość zamówienia albumu

możliwość zamówienia obrazu na ścianę

Jeśli masz pytania, tu znajdziesz odpowiedzi

Mini sesja to szybka sesja. Jej czas trwania to jakieś 15- 20 min. Nie ma tu czasu na personalizowanie sesji tylko klient dostosowuje się do terminu i tematu sesji. 

Sesja trwa około 15- 20 minut mówimy o samym robieniu zdjęć. 

Pakiet to zestaw paru zdjęć. Cenowo wychodzą one lepiej niż pojedyncze ujęcia.

Nie, nie będzie. Charakterystyka mini sesji jest to, że jest ona krótka i szybka. Stylizacja na mini sesji jest jedna. 

Jeśli zależy Ci na wieli stylizacjach wybierz sesję regularną. 

Nie, nie musi. Ostatni tydzień maja przeznaczony jest na sesje plenerowe. Zobacz sobie harmonogram sesji. 

Możesz pożyczyć sukienkę od znajomej, skorzystać z wypożyczalni internetowej (są takie strony, gdzie możesz pożyczyć sukienki) lub z mojej garderoby klienckiej. Jeżeli masz w szafie coś co bardzo lubisz, ale np. się już nie dopinasz lub jest to za duże bo schudłaś nie ma problemu- możemy to wykorzystać do zdjęć. Za duże zepniemy, za małe też wykorzystamy- będziemy robić zdjęcia tak, aby nie było widać, że się nie dopina.

Proponuję, aby poczekać na zdjęcia i wtedy dopiero zadać to pytanie 🙂 Jeśli tak będzie- na pewno coś wymyślimy 🙂

Sesja jest idealna dla Ciebie, jeśli:

Masz zdjęcia swoich dzieci, ale zdjęć razem z nimi już mniej.

Chciałabyś w końcu mieć jakieś fajne zdjęcia z dziećmi, na których spodobasz się sobie.

Nie masz dużego budżetu na regularną sesję.

Chcesz po prostu kilka zdjęć z dziećmi.

Pamiętasz jak zapytałam Cię czy chciałbyś w końcu cieszyć się swoimi pięknymi zdjęciami z dzieckiem na których wyglądałabyś zjawiskowo?

Sesja ze mną może Ci to dać. Nie fotografuję modelek, ale zwykłe kobiety. Sama nie jestem seksbombą, celebrytką ani modelką. Doskonale rozumiem kobiety z ich wątpliwościami, objekcjami, niepewnościami.

 

Każda z nas ma w sobie coś czego nie lubi, co chce ukryć. Ale cechy zewnętrzne to nie jedyne co nas określa. Wierzę, że kobiety są niesamowicie silne i wyjątkowe. Pełne pasji, zaangażowania, wewnętrznego ognia, a przy tym niezwykle wrażliwe i delikatne. 

 

To właśnie chcę pokazywać: wyjątkowość i niepowtarzalność. Portrety mają być na to dowodem. Przypomnieniem, że jesteś piękna i silna.

 

Bo potrzebujemy tego w chwilach zwątpienia. 

© 2021 Krystyna Sudoł Fotografia | Polityka Prywatności | Kontakt