TO NIEPRAWDA, ŻE TYLKO MŁODE KOBIETY I MODELKI MOGĄ MIEĆ PIĘKNE ZDJĘCIA

Każda kobieta może mieć fotografie na których niesamowicie wygląda.

Niezależnie od wieku, wyglądu i statusu

PORTRETOWE SESJE KOBIECE

bo każda kobieta zasługuje na wyjątkowe fotografie

Ważne pytanie do kobiet po 30, które nie lubią oglądać się na zdjęciach...

Jeśli jest sposób na to, abyś w końcu zjawiskowo wyglądała na zdjęciach (polubiła się na zdjęciach) bez większego

stresu i niepewności czy w końcu poczułabyś, że jesteś niesamowita, piękna i silna – taka jaką widzą Cię inni, 

a o czym ty sama często zapominasz?

WĄTPLIWOŚCI

Czy to też Twoje obawy w związku z sesją?

To nieprawda, że istnieje coś takiego jak fotogeniczność i tylko nieliczne z nas – kobiet – zostały obdarzone tym darem. Modelki, umieją pozować – bo to ich praca. Nauczyły się pozowania.

Częścią pracy fotografa jest wiedzieć jak ustawić kobietę przed aparatem, aby wyglądała – jak to mówią- 5 kilo młodziej. Dzięki odpowiedniemu światłu, pozie, ubraniu, odpowiednio dobranemu obiektywowi fotograf może sprawić, że będziesz zgrabnie wyglądać. Wcale nie musisz czekać na kiedyś tam, aż schudniesz… bo jak sama wiesz, to może trwać i trwać, a efekt nie zawsze będzie Cię zadowalał. 

Martwisz się czy będziesz potrafiła wykonać polecenia- czy zrozumiesz jak masz się ustawić i co zrobić? Rozumiem. nie jesteś sama- dużo kobiet się tego obawia. Początek, wiadomo, może być trudny. Ale wierz mi, rozkręcisz się. Pomogę Ci, wytłumaczę, pokażę, poprawię. Poza tym poznasz parę sztuczek, dzięki którym potem znacznie lepiej będziesz wychodzić na codziennych zdjęciach. 

Nie ma czegoś takiego jak odpowiedni wiek. To nieprawda, że tylko młode kobiety wyglądają najlepiej na zdjęciach. Dojrzałe kobiety z całą swoją mądrością, bagażem doświadczeń, zmianami są zjawiskowe. Nie wspomnę już o seniorkach… Tak, wiem, zmarszczki itp… ale czy te zmarszczki, nie świadczą o uśmiechu, którym obdarzyłeś swoje dzieci kiedy na Ciebie patrzyły, czy to nie dowód na to, że z przyjaciółkami potrafisz się śmiać i płakać? A Twoje rozstępy… czyż to nie ślad po ciąży, kiedy Twoje ciało nosiło w sobie dziecko? Czy to powód do wstydu czy dumy? Poza tym, jest też retusz… w zakresie jakim chcesz. Od delikatnego do nieco mocniejszego, zgodnie z Twoim życzeniem.

WYJĄTKOWA TY

#pozwólsobiebłyszczeć

A co jeśli powiedziałabym Ci, że:

 • Ty też możesz cieszyć się pięknymi zdjęciami. 
 •  
 • Że wcale nie musisz być modelką i fotogeniczna.
 •  
 • Że nie musisz być 20 lat młodsza ani 10 kilo szczuplejsza. 
 •  
 • Nie musisz przejść liftingu ani kupować nowych ubrań?
 •  
 • Że zrobię Ci piękne zdjęcia tak po prostu. 
 •  
 • Pomogę Ci przygotować się do sesji bez stresu, poprowadzę Cię za rękę, podpowiem, wytłumaczę, przypomnę. 
 •  
 • Ja i moja makijażystka zajmiemy się Tobą tak, że  będziesz mogła odpocząć, zrealaksować się, spędzić czas w kobiecym gronie otoczona pozytywną kobieca energią.
 •  
 • Możesz tak po prostu zainwestować  w siebie i spełnić swoje marzenia, bo po prostu na to zasługujesz. Robisz takie wiele dla innych więc możesz to zrobić dla siebie. 
 •  

Dlaczego do tej pory nie masz ładnych zdjęć?

Niestety, wbrew pozorom nie tak łatwo zrobić dobre zdjęcie. Nie zawsze ktoś kto ma dobry aparat będzie miał umiejętności, aby wykonać piękną fotografię. 

Bo to nie tylko umiejętności techniczne, ale też tak zwane miękkie umiejętności są ważne. Owszem dobre ustawienie światła ma znaczenie ( i to duże), ale ważna jest umiejętność przekazania instrukcji, sprawienie poczucia bezpieczeństwa, zaufanie –

 abyś mogła otworzyć się i nie bać się „pozować” – nie bać się tego, że wyjdziesz śmiesznie i, że ktoś Cię będzie oceniał. 

Kliknij, aby rozwinąć

Twój mąż, dziecko czy przyjaciółka mimo najszczerszych chęci, nie osiągną tak dobrych rezultatów jak dobry fotograf. Potrzebny Ci ekspert, który zna się na tym co robi.

Wierzysz, że jesteś niefotogeniczna, ale to nie prawda. Fotograf pomoże Ci pozować. On jako ekspert wie, jak “widzi” aparat- jak ukryć to co niechciane, a pokazać to co piękne.

Uważasz, że źle wychodzisz na zdjęciach, ale nikt Cię nie uczył jak ustawić się do zdjęcia, aby korzystanie wyglądać. Fotograf pomoże Ci się ustawić tak, abyś wyglądała rewelacyjnie.

Najczęściej to ty robisz zdjęcia, chowasz się za aparatem. Twierdzisz, że wolisz, aby to Twoje dzieci były na zdjęciach, a nie Ty. Ale co zostawisz swoim dzieciom kiedy Ciebie zabraknie? Jakie Twoje zdjęcia znajdą?

Mówisz, że klisza pęknie, że nie lubisz się fotografować, bo jesteś za stara, za gruba, za brzydka… Nie wiem skąd takie przekonanie. Ale wierz mi, z aparatem nic się nie stanie, za gruba, ani za stara ani za brzydka nie jesteś. Poza tym pozwól mi udowodnić, że możesz wyjść zjawiskowo na zdjęciu.

SESJA KOBIECA

Sesja kobieca, dzięki której będziesz mogła poczuć się wyjątkowo. To niezapomniane doświadczenie i celebracja swojej kobiecości. 

Poczuj się jak gwiazda filmowa czy modelka –  jak to jest kiedy ktoś robi coś tylko dla Ciebie. Makijaż, fryzura, piękne stroje. 

Spędź pół dnia z osobami, które są tam po to, abyś Ty mogła błyszczeć.  

Przyjrzyj się w oczach innych. Zobaczysz siebie taką- jaką widzą Cię inni – piękną i wyjątkową. 

Poczuj się pewnie, że możesz wyglądać i czuć się zjawiskowo –  dopieczona, wysłuchana i seksowna.

PIERWSZA KONSULTACJA

To po prostu pierwszy kontakt - pierwsza rozmowa telefoniczna, podczas której uzyskasz więcej informacji, rozwiejesz swoje wątpliwości, poznasz mnie. Porozmawiamy więcej na temat Twoje sesji, jak ją widzisz, co chciałabyś osiągnąć. Jeżeli stwierdzisz, że decydujesz się na sesję ustalimy termin Twojej sesji i podejmiemy kolejne kroki w stronę realizacji Twojego marzenia.

WYJĄTKOWA KOBIECA SESJA

Podczas pracy ze mną możesz liczyć na pomoc na każdym etapie. Nie zostawię Cię samej. Zależy mi, aby to doświadczenie było dla Ciebie jak najlepsze. Pomogę Ci wybrać ubrania, powiem Ci jak się przygotować, na co zwrócić uwagę. Podczas makijażu będę z Tobą – nie zostaniesz z nową osobą, którą będziesz musiała oswoić.

W trakcie sesji możesz liczyć na to, że będę mówiła Ci co robić i jak pozować. Nie będziesz musiała się zastanawiać co masz zrobić z rękami, gdzie patrzeć, czy się uśmiechać czy nie. 

Po sesji otrzymasz moją pomoc w wyborze zdjęć. Zobaczysz ich około 25. Oczywiście nie będziesz musiała żadnych odrzucać, może wziąć po prostu wszystkie.

Przekonasz się, że sesja zdjęciowa nie jest wcale taka straszna. Poznane triki będziesz mogła wykorzystywać podczas kolejnych zdjęć, 

Jeżeli zdecydujesz się na sesję z kimś: z mamą, siostrą, córką, przyjaciółką… spędzicie czas relaksując się, rozmawiając, dbając o siebie

Będziesz miała piękne zdjęcia, które będą zwieńczeniem całego tego doświadczenia. 

Wspieramy Cię na każdym kroku:

Sesja, szczególnie kiedy jest pierwszą w Twoim życiu, może wywoła stres, bo często to co nieznane wywołuje w nas niepokój. Aby zapewnić Ci cudowny czas jesteśmy dla Ciebie dostępne na każdym etapie.

POMOC

Jesteśmy tu po to, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie, pomóc i rozwiać wątpliwości. Zaczynamy od konsultacji podczas której odpowiemy na Twoje pytania.

UBRANIA

Pomożemy Ci wybrać odpowiednie stroje. W razie problemów ze strojami możesz skorzystać z naszej szafy klienckiej.

MAKIJAŻ I WŁOSY

Zrobimy Ci profesjonalny makijaź i uczeszemy włosy. Nie zmienimy Cię, ale podkreślimy naturalne atuty.

POZOWANIE

Podczas sesji będziesz wiedziała co zrobić, bo dostaniesz jasne i klarowne wskazówki, gdzie patrzeć, gdzie położyć dłonie, jak ustawić stopy.

KOBIECO

Pracujemy w kobiecym gronie, więc możesz czuć się komfortowo i bezpiecznie

WYBÓR

Widząc zdjęcia sama decydujesz co wybierasz. Daje Ci to gwarancję, że wybierz to co naprawdę do Ciebie przemawia.

Czas dla siebie

Spędzisz czas na zrobieniu czegoś dla siebie, na realizacji pragnienia. 

Odkryj się na nowo

Spróbujesz czegoś nowego.  Może przechodzisz jaką ważną zmianę. Potrzebujesz poczuć się znów kobieco. 

Poczuj się piękna

Poczujesz się zadbana, dopieszczona, piękna i wyjątkowa.

PO SESJI

Co otrzymasz po sesji:

Rezultatem końcowym będę Twoje fotografie. To ty zdecydujesz czy chcesz kupić pojedyncze zdjęcia czy też pakiet. Dostępne są różne opcje pakietów. O tym jaki pakiet chcesz wybrać decydujesz już widząc zdjęcia.
Po sesji umówimy się na spotkanie (może być na żywo lub online) podczas którego będziesz mogła zobaczyć przygotowane zdjęcia. Spośród nich wybierzesz te ostateczne do swojego pakietu. Równie dobrze możesz zabrać wszystkie 🙂 Do 3 tygodni otrzymasz gotowe produkty do swoich rąk.
Każde zdjęcie to plik cyfrowy jak i wydrukowane zdjęcie. Pliki cyfrowe otrzymujesz również w małej wersji - takiej na media społecznościowe czy do maila.
Zdjęcia są wydrukowane na papierze fotograficznym wysokiej jakości i oprawione w tekturową ramkę passepartout (28 x 36) co dodaje im uroku, szlachetności i trwałości. Tak wydrukowane zdjęcia możesz wstawić w ramkę i powiesić na ścianie.
W przypadku wykupienia, któregoś z wyższych pakietów do zdjęć otrzymujesz również eleganckie pudełko w którym możesz przechowywać swoje zdjęcia.
Dodatkowo można zamówić piękny fotoalbum lub też obraz z konkretnym zdjęciem. W ramach dodatkowej usługi możemy wybrać personalizowaną ramę pasującą do Twojego wnętrza.
sesja kobiety dojrzałej

Każda kobieta może być muzą. Właśnie to chciałam pokazać. Magia codziennych dni to też sztuka. Życie ma posmak artyzmu.

– Agnieszka Krawczyk, pisarka

O MNIE

Krystyna Sudoł

Fotograf

Nazywam się Krystyna Sudoł i zajmuję się fotografią portretową kobiet. Od paru lat uczę fotografii oraz współtworzę warsztaty fotograficzne dla kobiet oraz wystawy. 

Fotografuję kobiety, gdyż uważam, że mają za mało zdjęć. Za mało zdjęć z dziećmi, z partnerami, z rodzinami, same… Kobiety ciągle mają jakąś wymówkę, aby nie być na zdjęciu. Znam to z autopsji. Ale kiedy czasem myślę o czasie, za 10, 20 lat wiem, że będę chciała wyglądać tak jak teraz. Poza tym myślę o tym, jakie moje zdjęcia znajdą moje dzieci. Myślę, że można by je policzyć na palcach jednej ręki.

Dlatego uważam, że tak ważne jest, aby choć raz w życiu zdecydować się na sesję- swoją. Zrobić to dla siebie, aby poczuć się wyjątkowo, aby zobaczyć się okiem innych o poczuć to co widzą we mnie inni.

Każda kobieta jest silna  i niepowtarzalna. Po prostu czasem w natłoku codzienności i obowiązków zapomina o tym.

Moją misją jest przypomnienie kobiecie, przed moim obiektywem jaka jest wyjątkowa.

INWESTYCJA

Cena podzielona jest na raty. Najpierw płacisz na makijaż i fryzurę oraz czas sesji. Jest to to kwota 250 zł.

Następnie dalsza płatność uzależniona jest od tego co wybierzesz. O tym decydujesz Ty sama. Może to być pojedyncze zdjęcie lub też tzw. pakiet czyli zestaw paru ujęć. Do wyboru masz parę pakietów składających się z 5, 10, 15 i 20 zdjęć. 

Cena pojedynczego zdjęcia to 250 zł. Ceny pakietów zaczynają się od 650 zł. 

Makijaż i sesja

250 zł

To koszt związany z makijażem i fryzurą oraz samą sesją

Jedno zdjęcie

250 zł

Po sesji możesz kupić pojedyncze zdjęcia w tej cenie

Pakiety od

650 zł

Dostępne sa pakiety: najmniejszy to 5 zdjęć, potem 10, 15 i 20 zdjęć.

Jeśli masz pytania, tu znajdziesz odpowiedzi

Kliknij, aby rozwinąć

Po pierwsze wcale nie musisz fotografować się w eleganckich sukniach. Możesz się sfotografować w eleganckich… spodniach 😉 Żartuję oczywiście. 

Ja sama nie chodzę w tiulowych sukniach i nie maluję się na co dzień. Brakuje mi chęci i chyba czuję się lepiej bez makijazu. Ale wiem, że marzę o sobie w takim wydaniu. To takie marzenie, że chcę być jak księżniczka i chcę się zobaczyć w takiej wersji. to właśnie coś na sesję- coś innego, coś niezwykłego.

Moja klientka powiedziała mi, że to tak jakby przygotowywać się na wesele; stroić się, malować paznokcie, ubierać. To wyjątkowe wydarzenie na które czekamy i stroimy się 🙂

Nie, nie musisz. Możesz mieć też delikatny makijaż. Jeśli nie chcesz makijażu warto rozważyć choć chwilowe rzęsy – one same robią efekt wow.

Pakiet to zestaw paru zdjęć. Cenowo wychodzą one lepiej niż pojedyncze ujęcia.

Nie, nie musisz. Pakiet opłaca się kupić, gdyż zdjęcia są tam tańsze niż gdybyś kupowała pojedyncze zdjęcia w takiej ilości jak w pakiecie. Możesz kupić równie dobrze pojedyncze ujęcia.

Nie, nie musi. Sesja portretowa może się odbyć też w plenerze.

Możesz pożyczyć sukienkę od znajomej, skorzystać z wypożyczalni internetowej (są takie strony, gdzie możesz pożyczyć sukienki) lub z mojej garderoby klienckiej. jeżeli masz w szafie coś co bardzo lubisz, ale np się już nie dopinasz lub jest to za duże bo schudłaś nie ma problemu- możemy to wykorzystać do zdjęć. Za duże zepniemy, za małe też wykorzystamy- będziemy robić zdjęcia tak, aby nie było widać, że się nie dopina.

Proponuję, aby poczekać na zdjęcia i wtedy dopiero zadać to pytanie 🙂 Jeśli tak będzie- na pewno coś wymyślimy 🙂

Sesja jest idealna dla Ciebie, jeśli:

jesteś kobietą po 30 - tce
marzysz o pięknych zdjęciach, ale do tej pory nie udało Ci się tego zrealizować
potrzebujesz, aby ktoś w sposób przyjazny wspierał Cię na każdym kroku
chcesz poczuć się wyjątkowo- zrozumiana, zaopiekowana, wysłuchana

Pamiętasz jak zapytałam Cię czy chciałbyś w końcu cieszyć się swoimi pięknymi zdjęciami na których wyglądałabyś zjawiskowo?

Sesja ze mną może Ci to dać. nie fotografuję modelek, ale zwykłe kobiety. Sama nie jestem seksbombą, celebrytką ani modelką. Doskonale rozumiem kobiety z ich wątpliwościami, objekcjami, niepewnościami.

 

Każda z nas ma w sobie coś czego nie lubi, co chce ukryć. Ale cechy zewnętrzne to nie jedyne co nas określa. Wierzę, że kobiety są niesamowicie silne i wyjątkowe. Pełne pasji, zaangażowania, wewnętrznego ognia, a przy tym niezwykle wrażliwe i delikatne. 

 

To właśnie chcę pokazywać: wyjątkowość i niepowtarzalność. Portrety mają być na to dowodem. Przypomnieniem, że jesteś piękna i silna.

 

Bo potrzebujemy tego w chwilach zwątpienia. 

© 2021 Krystyna Sudoł Fotografia | Polityka Prywatności | Kontakt