6 powodów dla których sesja zdjęciowa na 40 urodziny jest wyjątkowym prezentem dla siebie

Jednym z częściej zadawanych pytań jest czy sesja sensualna jest dla mnie? Czy skoro jestem blisko 40/po 40 to czy nie jestem za stara na takie rzeczy? 

 

Moja odpowiedź jest tylko jedna: nie, absolutnie nie. I dopowiem jeszcze: nie jesteś za stara, za gruba, za duża ani za mało jędrna na taką sesję. 

Sesja kobieca to sesja transformacyjna, która ma za zadanie przypomnieć Ci o Twojej sile i o miłości do siebie samej. Taka sesja zdjęciowa na 40 urodziny ma Ci uzmysłowić, że zasługujesz na to, aby czuć się dobrze w swojej skórze. Ma pozwolić Ci patrzeć z miłością na swoje ciało. Co więcej, ma Cię uwolnić od złych wewnętrznych przekonań, że nie spełniasz “norm” kobiet z okładek z magazynów.

Taka sesja daje Ci ogromną dawkę energii i przekonanie, że Twoje ciało jest wystarczające i warte miłości. Te pozytywne emocje zostaną z Tobą i wpłyną na różne aspekty Twojego życia. 

Poniżej znajdziesz 6 powodów, dla których powinnaś wykonać sesję sensualną po 40.

sesja zdjęciowa na 40 urodziny

1. Kobieca sesja sensualna promuje pozytywny obraz Ciebie samej

To co o sobie myślimy wpływa na to jak się postrzegamy. Nasz wewnętrzny głos jest albo pozytywny, albo negatywny. Częściej jednak wiemy, że ten negatywny głos jest dużo głośniejszy i wyraźniejszy. Nasz mózg jest jak rzep na to co złe, a jak teflon na to co dobre. Zgodzisz się z tym, że ktoś mógłby powiedzieć Ci wiele miłych rzeczy, ale ty i tak zapamiętasz tą jedną  negatywną uwagę? Zapamiętasz na zawsze, gdy ktoś powie Ci, że masz za duży nos, grube uda, brzydki brzuch…

Sesja sensualna rozprawia się z mitami, że coś jest za duże, za małe. Na nowo uczysz się, że Twoje ciało jest ok takie jakie jest. Bo nie ma jednego idealnego wzorca ciała. Wyobraź sobie jakie byłoby to nudne kiedy wszyscy wyglądaliby tak samo. 

Kiedy na zdjęciach zobaczysz siebie z makijażem, fryzurą, w odpowiednim świetle i upozowaną jak modelka to zrozumiesz, że też możesz pięknie wyglądać. (Tak, modelki są ładne, ale mają ludzi, którzy pracują nad ich stylizacją. )

2. Zmysłowa sesja kobieca pozwoli wydobyć Twoją wrażliwość

Bycie wrażliwą wymaga sporo odwagi od kobiety. W dzisiejszych czasach kobiety zapominają/ kryją swoją wrażliwość głęboko. Nie chcą aby ktoś je zranił. A może to modne, być jak mężczyzna i dawać sobie ze wszystkim sama radę?

Wydaje mi się, że mamy mnóstwo Zosi Samosi czy też Matek Polek. Jak ja nie dam rady to kto da?  W takim podejściu nie ma nic złego, jeśli jest w tym zachowana równowaga. Bo nie można spychać na bok intuicji, emocji i wrażliwości.

Taka sesja może pokazać Ci, że możesz być silna i wrażliwa jednocześnie. Że nie zawsze musisz wszystko kontrolować i być naj, naj, naj.

Taka sesja może Ci pomóc zaakceptować/przypomnieć sobie o swojej łagodności, delikatności i wrażliwości

 

3. Intymna sesja kobieca  pokaże Twoją siłę

A może właśnie na odwrót niż w poprzednim punkcie – może potrzebujesz poczuć się silna, seksowna i niezależna? Może na co dzień chowasz się pod maską uprzejmości i bycia dobrą żoną, matką, pracownicą?  Taka sesja może dać Ci poczucie niezależności i pewność, że jeśli chcesz to możesz.

Przez to, że będziesz wyglądać i czuć się piękna, będziesz mogła trzymać głowę wysoko i czuć pewność siebie. Zdjęcia z sesji będą Ci o tym przypominać. W sumie to będziesz zadawać sobie pytanie: czemu tak późno się na to zdecydowałam…

Jeśli o mnie chodzi to ciało jest ciałem- nie ma dla mnie idealnego wzorca. Jeśli tylko sama sobie nie szkodzisz nadmiernie się głodząc, czy jedząc bez opamiętania to jak wyglądasz, nie jest dla mnie tak bardzo istotne. Ważna dla mnie jesteś Ty, kim byłaś kim jesteś, ale przede wszystkim kim możesz się stać jeśli uwierzysz, że jesteś godna i warta swojej miłości.

4. Sensualna sesja zdjęciowa daje Ci piękne doświadczenie

To co bardzo często słyszę to to, że kobiety bardzo lubią wracać do swoich zdjęć. Lubią przeglądać fotografie, aby ciągle i ciągle przypominać sobie o uczuciach jakie wtedy czuły: pewność siebie, piękno, moc i siłę. 

Te emocje, te wspomnienia pozostaną z Tobą na zawsze. 

Zdjęcia pozwalają Ci wrócić wspomnieniem do czasu  kiedy czułaś, że żyjesz, że czujesz się ze sobą dobrze. To kapsuła czasu, która w chwili zwątpienia pozwala Ci przypomnieć  Ci jak piękna i silna możesz być jeśli tylko zechcesz.

p.s. Dlatego najczęściej po takiej sesji tworzymy albumy, aby zdjęcia były przechowywane w pięknej formie, by były trwałe i łatwo dostępne.

5. Kobieca sesja wzbogaca Twoje relacje

Pozytywny obraz siebie wpływa ogólnie na Twój nastrój, poczucie własnej wartości, związki i podejście do życia. Kiedy czujesz się piękna i wystarczająca przekazujesz pozytywną energię innym wokół. 

Kiedy będziesz kochać siebie, tą przeniesiesz na swojego partnera, dzieci i bliskie Ci osoby. Swoim przyjaciółkom pokażesz, że każda kobieta jest dla siebie na tyle ważna, że może, a wręcz powinna zadbać o siebie samą. Swoim córkom pokażesz dokładnie to samo- jako kobieta jesteś dla siebie ważna i masz prawo postawić się czasem na pierwszym miejscu. Twój partner zauważy Twoją pewność siebie, co ma szansę wpłynąć nie tylko na buduarowe kulisy 🙂 

 

sesja kobieca na 40 urodziny

Najważniejsze relacje zbudujesz sama ze sobą. Dasz sobie szansę na spełnienie pragnień, docenienie siebie i ważną lekcję, że jesteś jaka jesteś i to jest ok. Masz ciało jakie masz i to jest ok. Może w końcu zrozumiesz, że wystarczy już porównywania się z innymi i dowalania sobie. Bo po co? Innego życia przecież mieć nie będziesz, to po co marnować je na porównywanie się z innymi? Zawsze będzie ktoś młodszy, chudszy, z ładniejszymi włosami… Ale wiesz co? Nikt nie będzie taki jak Ty.

6. Taka sesja zdjęciowa na 40 urodziny przypomina Ci kim jesteś

Taka sesja  uzmysłowi Ci kim naprawdę jesteś: ze swoja przeszłością, ciałem po trzech porodach, blizną po wypadku, rozstępami po ciążach. Tak, takie jest Twoje ciało. Ciało może i jest nieperfekcyjne, ale mieszkasz w nim Ty. Taka sesja może pokazać Ciebie prawdziwą, nie taką jaką chcą Cię widzieć inni. Czy to, że nie wyglądasz jak młode sfotoszopowane modelki czyni Cię mniej prawdziwą i godną miłości własnej i innych?

Taka sesja pozwala Ci uleczyć rany. Pozwala na  zamknięcie/  przymknięcie nieco drzwi do przeszłości i pozwala ruszyć naprzód z poczuciem, że jesteś naprawdę wystarczająca i godna miłości własnej. Bo bez tego ani rusz. Sesja to celebracja Ciebie, Twojej historii, Twojej siły, ale też wrażliwości, Twojego ciała i  kobiecości w każdej formie.

Kiedy skończymy zdjęcia będziesz zmęczona fizycznie, ale niesamowicie naładowana energią i przekonaniem, że jesteś wystarczająca taka jaka jesteś.

sesja zdjęciowa na czterdziestkę

I na koniec...

Powiem Ci, że lubię robić zdjęcia, ale lubię też pisać i motywować. Pisanie tego artykułu uzmysłowiło mi jak ważne jest dla mnie fotografowanie kobiet i pokazywanie im, że są naprawdę piękne. Bo nie ma jednego kanonu piękna. Dla mnie znaczenie ma to kto jakim jest człowiekiem, a nie jak wygląda. I to pragnę dla Ciebie zrobić. Przypomnieć Ci, że jesteś naprawdę wyjątkową osobą. Te zdjęcia, które dla Ciebie wykonam będą Ci przypominać o tym dzień w dzień. 

Podobał Ci się ten wpis "6 powodów dlaczego sesja zdjęciowa na 40 urodziny jest świetnym prezentem" ?

Jeśli tak, to może zaciekawi Cię jeszcze któryś z wpisów o podobnej tematyce.

Tutaj znajdziesz Zmysłowe sesje kobiece a tutaj z kolei wpis o tym Co powinnaś wiedzieć o sesji sensualnej 

Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na interesujące Cię pytanie zapraszam Cię do kontaktu ze mną. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.